Konut Kredisi Faiz İndirimi

Konut Kredisi Faiz İndirimi

2016 Konut Kredisi faiz indirimi başladı! Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada, faizlerin vadeye göre indirildiği açıklandı. Hayalinizdeki eve sahip olmak için yapacağınız başvuru öncesi, yazımızın detaylarını incelemenizi önemle tavsiye etmekteyiz.

2016 Faiz İndirimi

Konut Kredisi Faiz İndirimi

2016 Faizler Düştü!

Banka tarafından yapılan bu açıklamanın ardından, diğer bankalar da indirim yaptığını belirtmiştir. Özellikle ev alacaklar için oldukça sevindirici bir haber olması, bir çok kişiyi İnternet üzerinden bu haberi takip etmeye sevk etmiştir.

İndirimde vade süreleri ve rakamlara dikkat etmek gerekiyor! Kullanıcının belirleyeceği vade seçenekleri, faiz oranlarını etkiliyor. Bankalar tarafından yapılan indirimli faiz oranlarını görmek için, İndirimli Konut Kredisi Faizleri başlıklı yazımıza bakınız. Ayrıca bazı bankalar tarafından yapılan indirimli oranları aşağıda sunmaya çalıştık.

Ziraat Bankası
Ağustos ayı içerisinde geçerli olmaya başlamıştır oranlar %0.82, %0.90 ve %0.95 olarak vadelere göre farklılık göstermektedir.

TEB (Türk Ekonomi Bankası)
1 ile 10 yıllık vadeler için %0.99 olarak belirlemiştir. Bu sayı, bir yıllık ve on yıllık taksitlendirme yapacaklar için geçerli olacaktır.

Denizbank
Genel Müdür Hakan Ateş tarafından yapılan açıklamada, vadelere göre farklılık gösteren faiz oranları dikkat çekiyor. %0.89, %0.99 ve 1’in üzerinde oranlar uygulanıyor.

Vakıfbank
Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada; “SarıPanjur Halden Anlayan Konut Kredisi Kampanyası” ile ev sahibi olmak isteyenlere, 120 aya kadar vadeli seçenekler sunulacaktır. Ayrıca sunulan %0.80, %0.88, %0.90 ve %0.95 gibi oranlar, yeni ürün oranları olarak dikkat çekmektedir. Bu bankanın sağlamış olduğu bir diğer avantaj ise; sabit taksitli, artan taksitli ya da azalan taksitli ödemeler olmaktadır. Ayrıca esnek ya da ara ödemeli fırsatlar için, Vakıfbank tercih edilebilir bir banka olduğunu gösteriyor.

Diğer bankalar tarafından sağlanan indirimler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “İndirimli Konut Kredisi Faizleri” başlıklı yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz rakamlar için, ilgili banka ve finans kuruluşları değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu rakamlar, 2016 Ağustos ayı içerisinde açıklanmıştır. Yapacağınız başvurularda değişiklik gösterecek olanlardan, Kredibanka.org ekibi sorumlu tutulamaz. Her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Yapacağınız yorumları titizlikle inceliyor ve takipçilerimiz ile anında paylaşıyoruz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.