KKB Skoru Sorgulama

KKB Skoru Sorgulama hakkında detaylı bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz! Detaylar için sayfamıza göz atınız.

Mevduat ve Katılım Bankaları arasındaki her türlü bilgi ve belge alışverişini sağlayan bir kuruluştur. Bu bilgi ve belge alışverişini KKB üyesi bankalar birbirleri ile paylaşmaktadır. Burada dikkat çeken en önemli konulardan biride, bu birbirleri ile paylaşma konusudur. Yani kullanmış olduğunuz bankacılık ürünlerinin ödemelerini geç veya hiç yapmamış olduğunuz zaman, bu durumdan diğer üye bankalarında haberi olacaktır. Bu nedenle bankalardan almış olduğunuz hizmetleri düzenli ve zamanında ödemeniz, ileride diğer bankalardan hizmet almanızı kolaylaştıracaktır.

KKB Skoru Sorgulama

KKB (Kredi Kayıt Bürosu): sizin bankalardan almış olduğunuz hizmetleri sayısal analizler ile ele alarak rapor haline getirir. Örneğin Akbank veya Garanti Bankası tarafından kullandırılmış olduğunuz “Taşıt, Konut veya Bireysel İhtiyaç Kredisi” ödemelerinin gecikmiş olduğu, daha sonra karşınıza bu belgeyle çıkabilir. Rapor sayısal veriler ele alınarak hazırlanır, yani aldığınız hizmetlerin geri ödeme ortalamasına göre bir puanlama oranı belirlenir. Halk arasında bu puan tablosuna ise “Kredi Notu” deniyor. Peki bu ”kredi notu nasıl öğrenilir?”

KKB Skoru Sorgulama

KKB Puanı Sorgulama Ücretleri

Halk arasında ”Kredi puanı olarak dile getirilen bu belgeyi, belli bir ücret karşılığında hemen alabilirsiniz. Ücretlendirme ”Bireysel” ve ”Kurumsal” sorgulamalar için farklı olarak talep edilmektedir. Her sorgulama hizmeti için ücret ödemiş olmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

 • Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücreti: 4 TL + KDV
 • KDV Dahil Fiyatı: 4,72 TL olarak belirlenmiştir.

Eğer Findeks kredi notunu sürekli sorgulamak isteyenler için ücretlendirme, farklı paketler sağlanarak düşürülebiliyor. Örneğin her seferinde 4,75 TL vermek yerine Gold Takipçi, Gold Danışmanlık ve Premium paketlerini seçebilirsiniz. Bu paketlerden yararlanan kişiler, Platform tarafından ekstra özellikleri elde etmiş olacaklar.

KKB Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Belirtmiş olduğumuz gibi KKB resmi markası findeks adresinden, çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Findeks resmi İnternet sayfasına giriş yapabilmek için adres çubuğuna veya google.com arama motoruna  www.findeks.com yazmanız yeterli olacaktır. Bu adrese giriş yaptıktan hemen sonra, T.C. Kimlik numaranız ve adınıza kayıtlı cep telefonu numaranız ile anında sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Kara liste’de olanlara müjde! Sicil Affı Geliyor!

Kredi Kayıt Bürosu Kurucusu Bankalar

Kredi kayıt bürosu, ülkemizin ilk ve tek kredi bürosu olarak dikkat çekmektedir. Bu büro Türkiye’nin önde gelen 9 büyük bankasının iş birliği ile 11 Nisan 1995 yılında kurularak, faaliyetlerine başlamıştır.

Peki Kredi Kayıt Bürosunu kuran bankalar hangileri?

 • AKBANK T.A.Ş.
 • Türkiye Halk Bankası A.Ş. (Halkbank)
 • Denizbank A.Ş.
 • Türkiye İş Bankası A.Ş. (İşbank)
 • Şekerbank T.A.Ş.
 • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (Vakıfbank)
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş.
 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (Yapıkredi)
 • Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

KKB Skoru Sorgulama veya kredi puanı öğrenmek hakkında çok daha fazla bilgiye sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Paylaşmış olduğumuz fiyat ve şartlar hakkında Kredi Kayıt Bürosu ve Findeks platformu değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle yapacağınız her sorgulama bedeli ve şartlarını sorgulama esnasında mutlaka iyice okumanızı tavsiye ederiz.

”KKB banka kredi notum kaç” içerikli konu hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşmak için aşağıda bulunan yorum özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca yazı hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu takipçilerimiz ve uzmanlarımız ile paylaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.