KKB Risk Raporu Sorgulama

KKB risk raporu sorgulama işlemi artık neredeyse tüm bankacılık işlemlerinde karşımıza çıkmaya başladı. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) Ülkemizde faaliyet gösteren belirli bankalar arasında, kişilere ve kurumlara yönelik bilgi, belge ve her türlü özel içeriğin paylaşılması için kurulmuş bir kurumdur. Ayrıca bankacılık sektöründe işlem gösteren tüm bireylere ait Findesk kredi notu ya da puanı’da hesaplamaktadır. Bilindiği üzere herhangi bir bankaya giderek kredi kartı ya da İhtiyaç, konut veya taşıt kredisi almak istediğiniz zaman sizin bankalar ile aranızda ki geçmiş ödemeleriniz incelenir. Bu inceleme aşamasında mutlaka KKB risk raporu sorgulaması yapılmaktadır. Şayet geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartı ya da kredi hizmetlerini ödemekte herhangi bir zorluk yaşamamış ve düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirmişseniz, bankalar sizlere güvenilir müşteri olarak bakar. Genelde bankalar güvenilir olarak gördüğü müşterilerin bir çoğuna, anında talep etmiş oldukları kredi ya da kredi kartı hizmetlerini vermektedir.

KKB Risk Raporu Sorgulama

KKB Risk Raporu Sorgulama hizmeti almak için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basittir. Bu sistemin kolay bir şekilde ilerleyebilmesi için Findeks Kredi Notu isimli bir platform oluşturulmuştur. Bu platforma üye olan kullanıcılar, sadece T.C. Kimlik Numarası kullanarak bile işlem yapabilmektedir. Findeks platformuna üye olarak, kredi kartınız ile anında Kredi Notu Sorgulama hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmeti bankalardan almak isterseniz; bankaların belirlemiş olduğu kredi notu öğrenme ücretini, banka hesabınızdan veya kredi kartınızdan peşin olarak ödeyerek alabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamanız sonrası da kredi risk raporunuz ekranda sizlere gösterilecektir.

Eğer düşük bir kredi notunuz bulunuyor ve yükseltmek için neler yapacağınızı bilmiyorsanız, Findeks uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz. Senelik olarak yapılan (GOLD DANIŞMANLIK, PREMİUM vs.) sözleşmeler ve düşük miktardaki ücretler ile birlikte uzmanlar size belirli yollar göstermektedir. Uzmanların yardımı ile kısa süre içerisinde kredi notunuzu yükseltme hizmeti almış olacaksınız. Unutmamak gerekir ki; kredi notunuz gerektiğinden düşükse herhangi bir bankadan kredi çekemez, kredi kartı başvurusu yapamaz hatta ve hatta iletişim operatörleri aracılığı ile kullanmış olduğunuz tarifelere ek olarak bir cep telefonu ya da tablet bilgisayar bile alamazsınız. Bu nedenler itibari ile belirli aralıklarla KKB Risk Raporu sorgulaması yapmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Kredi Kayıt Bürosu aracılığı ile kredi notu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca Garanti bankası sorgulama sayfamızı gözden geçirebilirsiniz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.