Kıbrıs Türk Banka Şubeleri – K.K.T.C. Bankaları

Kıbrıs Türk banka şubeleri ve bu şubelerin bilgilerini sizler için araştırdık. Kıbrıs’ta bulunan Türk banka şubeleri Türk kesiminde faaliyet gösteriyor. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden K.K.T.C. (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) sınırları içerisinde faaliyet yürüten Türk banka şubelerini sıralayalım.

 

Kıbrıs Türk Banka Şubeleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet yürüten bazı banka isimleri aşağıda verilmiştir.

Garanti Bankası Kıbrıs

  • Garanti bankası Kıbrıs’ın bir çok bölgesinde faaliyet gösteriyor. Şube ve ATM sayısı oldukça yüksek olan bu banka, geniş kapsamlı bankacılık hizmetleri veriyor. Dilerseniz “Garanti bankası Kıbrıs” sayfasına göz atarak, şubelerinin iletişim ve ulaşım bilgilerini alabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası K.K.T.C.

  • Türkiye iş bankası Kıbrıs sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir diğer önemli bankadır. İş bankası, Kıbrıs’ın bir çok belgesinde bankacılık hizmetleri veriyor. Şubeleri ve bankamatik cihazları ile anında hizmet alabilirsiniz. Tüm bu bilgileri almak için “Türkiye iş bankası Kıbrıs” başlığına tıklayınız.

kibris turk banka subeleri

 

Kıbrıs’taki Türk Bankaları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içinde faaliyet gösteren diğer banka şubeleri şu şekildedir;

  • Kıbrıs Türk Kooperatif merkez bankası,
  • Kıbrıs vakıflar bankası,
  • Limasol Türk Kooperatif bankası,
  • K.K.T.C. Kalkınma bankası,
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası),
  • İktısatbank…

Kıbrıs, görüldüğü üzere oldukça geniş bir bankacılık ağına sahiptir. Neredeyse her bölgesinde bulunan bazı banka şubeleri; vakıflar bankası, Türkiye iş bankasi ve garanti bankası olacaktır. Bu bankaların şubeleri ve ATM cihazları üzerinden, bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Yalnızca şubeleri ve ATM cihazları değil, İnternet bankacılığı adresleri üzerinden de hızlı işlemler yapılabilir.

K.K.T.C. Bankacılık İşlemleri

K.K.T.C. sınırları içerisinde faaliyet gösteren banka şubeleri aracılığıyla Türkiye’ye para gönderebilirsiniz. Dilerseniz fatura ödemeleri, telefon hattı (GSM) yüklemeleri, kira ödemesi, kredi ve kredi kartı borcu ödemesi gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz. Ada, bilindiği üzere ikiye ayrılmış bir haritaya sahiptir. Kuzey kısmına bakan kesimi bize, güney kısmına bakan kesimi ise rumlara, (Yunanistan) dolayısı ile yunanlılara bağlıdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz Kıbrıs Türk banka şubeleri ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteriyor. Güney bölgesi araştırması henüz yapılmadı. Bu konuda herhangi bir yardım teklifi gelirse, güney bölgesi için de araştırma yapabiliriz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.