Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Kefilsiz Kredi

Uzun yıllar önce Türkiye bankacılık sektörü ve bir çok kişi banka kredileri ile tanıştı. İnsanlar artık maaş ya da birikimleri aracılığı ile hemen alamadıkları ev, araba, arsa ya da her hangi bir ihtiyacı, bankalar tarafından sağlanan bireysel ihtiyaç kredisi ya da diğer kredi seçenekleri sayesinde alabilmektedir. Fakat sağlanan bu hizmetlerin kötüye kullanılması ya da geri ödemelerde yaşanan zorluk ve sorunlar, bankaları kefil istemek zorunda bırakmaktadır. Bu nedenle bugün bir çok kişi, kefil bulamadığı için banka kredisi kullanma şansına sahip olamadığını düşünmektedir. Bizde bugün sizlere son günlerde sosyal medya ya da bilgi paylaşımı yapan siteler aracılığı ile, oldukça sık olarak rastlamaya başlamış olduğumuz “Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri?” Gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bugün bir çok kişinin, bankalar tarafından sağlanan kredi hizmetine kefil zorunluluğu olduğunu sanarak, kredi başvurusu yapmaktan vazgeçmiş olduğunu görüp duymaktayız. Öncelikle bankalar kredi hizmeti almak isteyen her müşterisi için, kredi kefil zorunluluğu şartı koymaz. Özellikle belirtmek istiyor “Bazı durumlar da kredi hizmeti için kefil istenir” Ayrıca aşağıda sizlere bazı şartlara uymayan banka müşterileri için uygulanan ve banka kredisi verirken kefil isteyen bankaların bir kaçı örnek olarak beyan edilmiştir. Bu nedenle lütfen yazımızın devamını okuyup, bilgi edinmenizi rica ederiz.

  • Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank

Bankalar Kimlere Kefilsiz Kredi Verir?

Bankalar kredi kampanyalarından yararlanmak isteyen bireysel ya da kurumsal müşterilerinin kredi notunu öğrenmek isteyebilir. Bu nedenle her hangi bir banka ya da finans kuruluşuna kredi başvurusu yapmadan önce Findeks Kredi Notu hizmeti almanızı öneririz. Özellikle belirtmek isteriz ki, bankalar kredi notu yüksek ve düzenli olarak gelir sahibi olduğunu kanıtlayan müşterilerinden kefil talep etmeyebilir.

Bankalar Kredi Verirken Neden Kefil İster?

Peki neden kefil istenir? Aslında bu tip soruların cevabını bir çoğumuz bilir ya, tahmin eder. Bankalar geçmişte yaşanan kredi kullanımların da yaşamış oldukları ödememe ya da geç ödeme gibi durumların önüne geçmek için kefil talep edebilmektedir. Bir diğer yandan ise kredi hizmeti alan kişinin kaçış eğilimi göstermesi, borcu ödememek istemesi ya da gelir bakımından borcu ödeyemeyen bir şahıs durumuna gelmesi gibi olasılıklar göz önünde bulundurularak, kefilsiz kredi hizmeti verilebilir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.