Kefil Olmadan Kredi Kartı

Kefil Olmadan Kredi Kartı

Bankacılık ürünlerine sahip olabilmek için talep edilen kefil şartları ”Kefil Olmadan Kredi Kartı Alabilir miyim?” sorusunu da beraberinde getiriyor. Peki gerçekten her hangi bir banka müşterilerinden bu tip şartlar talep etmeden kart sahibi yapıyor mu? Dilerseniz hemen detaylarını aktaralım.

Kefil Olmadan Kredi Kartı

Kefil Olmadan Kredi Kartı

Kefilsiz Banka Kartları

Bankalar müşterilerine sundukları bankacılık ürünleri için bazı ön şartları olabiliyor. Bunlara arasında en dikkat çekeni ise ”Kredi Notu” gelmektedir. Bankalar müşterilerine her hangi bir bankacılık ürün hizmeti sağlarken, KKB (Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.) tarafından sağlanan kredi puanını referans almaktadır. Bu nedenle geçmişte yaşamış olduğunuz bankacılık hizmetleri ile alakalı her hangi bir gecikme ya da ödememe durumları, bu puanı düşürecek ve bankalardan artık hizmet alamamanıza kadar gidecek bir yola sokacaktır. Bu gibi durumlara düşmemek için, lütfen bankalar tarafından sahip olunan bankacılık ürün ödemelerinizi zamanında ve doğru bir şekilde yatırınız.

Gelelim günün sorusu olan ”Kefil Olmadan Kredi Kartı Alabilir miyim?”

EVET! Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bankalar müşterilerine bankacılık ürünlerini sunarken bazı şartlar belirleyebilir. Fakat bu ürünler arasında bulunan kart hizmetleri için neredeyse bankaların tamamı ”kefil talep etmiyor”. Bankaların bu tip isteklerde bulunmaması, kredi notu sorgulama, KKB Risk Raporu ve bunlara benzer diğer araştırmaları yapmıyorlar anlamına gelmez. Bu tür araştırmalar sonucunda, bu notlar referans alınarak hizmet sunulacaktır.

Hangi Hizmetler İçin Gerekli?

Kefil isteği genelde Konut, Taşıt ve Bireysel İhtiyaç Kredisi ürünleri için talep edilebiliyor. Yani bankalardan talep edeceğiniz konut kredisi için, tercih etmiş olduğunuz banka sizden kefil ya da teminat gibi taleplerde bulunabilir. Kefillik gibi bir durumun ortadan kalkması için, genelde bankalar teminat ya da rehinli taşınmaz talep edebiliyor. Örneğin, taşıt kredisi kullanacak bir banka müşterisinin, alacağı taşıta ait ruhsat üzerine ”Rehin İbaresi” vurulabilir. Bu rehin ibaresinin konma sebebi ise, taşıtın borcunun olduğunu belirtir ve bu borcun tamamının ödemesi bitene kadar satılamaz olduğunun anlaşılması için konulmaktadır. Bu nedenle, rehin ve teminat gibi taleplerin olması, kefilliğin olma şartını da bazı durumlarda ortadan kaldırabiliyor.

Kısacası bankaların neredeyse hiç biri, ”Kredi Kartı Verirken Kefil Talep Etmiyor.” Fakat bu vermiş olduğumuz bilgi banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterebileceği gibi, çıkacak olan her hangi bir yasa ile de değiştirilebilir. BDDK (Bankacılık Denetleme Ve Düzenleme Kurumu) tarafından bu tür konulara karar verilirken, çözüm sürecinde son sözü yasalar belirtmektedir.

Kefil Olmadan Kredi Kartı

Kefil Olmadan Kredi Kartı

Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay kredi kartı veren bankalar başlıklı yazımızı okuyup, bu sorunuza doğru cevabı bulabilirsiniz. Ayrıca sizler için bu ürün hizmeti veren bazı kuruluşları aşağıda sıralamak istiyoruz.

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi
 • TEB (Türki Ekonomi Bankası)
 • HSBC
 • Türkiye Finans
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası

Ve daha bir çok banka kartlı hizmet sunmaktadır. Bizi takip etmeye devam ederek, desteklediğiniz için ve paylaşımlarınızı sosyal hesaplarınız aracılığı ile diğer bireylere sunduğunuz için teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.