Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Faizsiz Bireysel İhtiyaç Kredisi

Katılım bankası faizsiz kredi yazımızda, faizsiz olarak kredi alınıp, alınamayacağı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Sahip olacağınız bilgilerin ardından, Katılım Bankaları başlıklı yazımızı gözden geçirmenizi ve bu bankalara ait detaylı bilgileri almanızı tavsiye ederiz.

Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Bildiğiniz gibi bankacılık sektöründe hizmet veren katılım bankalarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Katılım bankasının temelde amacı, insanlara faizsiz bankacılık hizmeti sunmaktır. Bu bankalar üzerinden alacağınız herhangi bir kredi ya da farklı finansal ihtiyaçlarınız için talep edeceğiniz ihtiyaç kredilerini, para olarak alma şansına sahip değilsiniz. Uygulama olarak diğer bankalara göre bazı farklılıklar göstermektedir. Daha çok dini inanışlarına göre yaşayan insanlara hizmet etmeyi amaçlayan bu bankalarda ortaya herhangi bir mal varlığı koyulmadan ihtiyaç kredisi çekme şansınız yok. Örnek vermemiz gerekirse, ev alacaksanız bunun üzerine kredi çekebilirsiniz ya da aracınız için kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz.

Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Ayrıca bu banka türünde hizmet veren kuruluşlardan, direkt olarak kredi isteyen müşterilerine farklı şekilde hizmet vermeye de çalışıyor. Bu hizmetten yararlanmak için katılım bankası ihtiyaç kredisi için hazırlanan karta başvuru yapmanız gerekiyor. Örneğin bu karta sahip olduktan sonra, 36 ay vade ile bireysel ihtiyaç kredisi çekme şansına sahip olabiliyorsunuz. Dahası bu kartın bağlı olduğu hesabınıza, direkt havale yolu ile para gönderiliyor. Sabit kar üzerinden verilen bu kredilere, 36 ay boyunca düzenli olarak ödeme imkanı tanınıyor. Bu hizmetin diğer kredi kartlarından ya da kredilerden farkı, içinde bulunan para ile sadece kendi ihtiyaçlarınızın olduğu ürünleri alma şansına sahip olmanızdır. Bu hizmeti aldığınız bankanın anlaşmalı olduğu şirket ya da mağazaya giderek, tek çekim yapıp ihtiyacınızı rahatlıkla karşılama şansına sahip oluyorsunuz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz anlatımlar sayesinde, acil ihtiyacınız olan herhangi bir ürünü alabiliyorsunuz. Yani bu krediyi, ancak ihtiyacınız olan durumlar için kullanmak zorunluluğu bulunuyor. Bu durumun aksine ihtiyacınızın tam anlamı ile anlaşılamaması halinde, elinize direkt olarak nakit para girişi sağlama şansına sahip olamamanız anlamına gelecektir. Genellikle katılım bankaları arasında farklılık göstermesine rağmen, bu kredi için hazırlanan kart ile maksimum 2 ay gibi bir süre içerisinde çekim yapmak zorundasınız. Peki, bu krediyi aldığınız sırada uygulanan faiz oranı nasıl belirleniyor diye sorabilirsiniz. Bu diğer bankalarda olduğu gibi direkt olarak bankanın inisiyatifin de olan bir durumdur. Banka kendi özel hesaplamalarını yaparak, kullandırdığı hizmet için özel bir katılım oranı belirliyor ve müşterilerinin bu krediyi o oran üzerinden çekmelerini sağlıyor.

Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Bahsedilen Katılım Bankacılığı Faizsiz Krediler bilgilerini, tercih edeceğiniz bankanın şubelerinden ya da telefon numaralarından almanızı tavsiye ederiz. Güncel bilgilerin değişiklik gösterebileceğini ve anlatılan durumların, bankalara göre farklılık göstereceğini unutmamalısınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.