Kartın Asgari Borcu Puanı Düşürür

Kredi kartının asgari borcunu ödeyen; “Findeks kredi notum düşer mi?” diye soruyor. Dilersen şimdi Findeks skorunu sorgula, şuan ki durumunu öğren!. Asgari oranı ödemek, zararı en aza indirgemek için ideal bir çözümdür.

Kredi Kartlarının Asgari Borç Tutarı

Bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan kredi kartları, bir çok kişiyi mağdur etmeye devam ediyor. BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından getirilen bazı zorunluluklar, azda olsa bu durumu engelliyor. Borcun tamamını ödeyemeyenlerin bir çoğunun Findeks kredi notu, oldukça düşük seviyeleri görmektedir. Peki “Kredi kartının asgari tutarını ödersem, kredi notum düşer mi?” sorusunun cevabı nedir?

Asgari Borcu Ödersem Kredi Notum Düşer mi?

Belirli bir süreye kadar, kredi kartının asgari tutarı ödenebiliyor. Bu durum 3 ayı geçerse, kredi kartı nakit çekime kapatılıyor. Belli bir süre daha ödeme yapılmazsa, kart komple kullanıma kapatılıyor. Kartların asgari borçları ödendiği sürece, herhangi bir sorun yaşanmıyor!

asgari borc kredi notu

Banka müşterisinin ödemesi gereken asgari tutar 1.000 TL olsun. Bu borcu ödedikten sonra, herhangi bir engelle karşılaşmayacaktır. Belirtmiş olduğumuz gibi 3 ayı aşarsa, kart nakit çekime kapatılabiliyor. Ayrıca bu borçların asgari tutarı ödenirse, puan durumu herhangi bir şekilde düşüşe geçmeyebilir. Yani asgari tutarı ödemek oldukça önemli bir husustur. Borcun tamamı ödenemiyor olsa bile, en azından asgarisini yatırmak çok önemli.

Kredi kartı borcunu ödemeyenlerin Findeks kredi notu düşer!

Eğer borcun tamamı ödenmezse, tabii ki Findeks skoru oldukça hızlı bir düşüş yaşar. Bu düşüşü durdurmanın tek yolu, borcu kapatmak ve bir daha bu tip durumlara maruz kalmamak olacaktır.

Kartın Asgari Borç Tutarını Ödeyenlerin Findeks Kredi Notu

Kartın toplam borç tutarını değilde, asgari oranını ödenirse kredi notu düşmüyor. Bu durumda belirli bir süre için geçerlidir. Bir çok banka ve finans kuruluşu, en az ödenmesi gereken tutarı ödeyen müşterisi için sorun çıkarmıyor. Burada tekrar etmekte fayda gördüğümüz en önemli husus, en azından ödenmesi gereken en az tutarın ödenmesi olacaktır.

Konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları, altta yer alan yorum kutucuğuna yazabilirsiniz. Sorulan tüm sorulara, uzman ekibimiz tarafından en kısa zamanda yanıt vermeye çalışacağız. Dilerseniz bizi sosyal medya platformları üzerinden takip ederek, güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.