Kart Asgari Tutarını Ödersem Faiz Gelirmi

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kart Asgari Tutarını Ödersem Faiz Gelirmi

Bugün sizlerle son günlerde yoğun olarak gelen iki farklı sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Fakat enteresan bir şekilde karşımızda iki farklı soru olmasına karşın, bu iki sorunun da cevapları neredeyse aynı yola çıkıyor.

  • Kart Asgari Borcumu Ödersem Faiz İşlemeye Devam Eder mi?
  • Kart Asgari Turarı Ödersem Faiz Gelir mi?

Asgari Borcumu Ödersem Faiz İşlemeye Devam Eder mi?

Öncelikle kendimizi Kredi kartına asgari ödeme yapan müşterilerin, bankalar tarafından en çok sevilen müşteri tipi olduğunu üzülerek belirtmek zorunda hissediyoruz. Çünkü dönem borcunuzun tamamını ödemediğiniz süre boyunca faiz ödeyecek bir banka müşterisi olmuş olursunuz. Bu durum; Bankalar açısından en kârlı getiri anlamına gelen, faiz getirisini sağlamış olur. Kredi kartı borcunuza ait (ödenmemiş borç kısmı üzerinden) ve bankalara göre farklılık gösteren oranlarda, kademeli faiz ödeme durumu söz konusu olacaktır. Yani her ay asgari borç tutarını ödeyen bir banka müşterisi, bu borca ilave edilen faiz oranını ödemek zorunda kalacaktır. Sorunun özetine gelecek olursak; Asgari borcu ödersek bile, faiz işlemeye devam edecektir.

Asgari Tutarı Ödenen Kredi Kartına Faiz Gelir mi?

Evet! Her hangi bir borç dönemi sonuna kadar toplam tutarı ödenmeyen kredi kartlarına, bankalara göre değişen oranlarda faiz ilave edilecektir. Kredi kartı borcundan kurtulmak isteyen bir banka müşterisi, kart borcunun asgari tutarından daha fazlasını ödemesi gerekiyor. Ayrıca dönem borçlarını ödeyemeyen banka müşterilerinin cezai bir işleme maruz kalmaması için, mutlaka asgari tutarı ödemesi gerekiyor. Kredibanka.org ailesi olarak her zaman olduğu gibi, ödeme zorluğu çekeceğiniz harcamalardan kaçınmanızı ve borçlarınızı zamanında ödemenizi önemle tavsiye ederiz.

Kart-asgari-borcunu-odersem-faiz-gelirmiAdı geçen “Kredi Kartı asgari borcunu ödemezsem faiz gelir mi?” Başlıklı yazımızı, tamamı ile bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Bu ve buna benzer tüm konularımız için görüş ve önerilerinizi, bizimle iletişime geçerek ya da yorum bırakarak bildirmenizi rica ediyoruz. Bildirmiş olunan tüm görüş ve önerilerinizi titizlikle inceliyor, sayfalarımız aracılığı ile tüm ihtiyaç sahiplerine aktarmaya çalışıyoruz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir