Kara Listede Olanlara Af Müjdesi Verildi

Kara listede olanlara af müjdesi geldi! Kredi ya da kredi kartı borcu olanların “Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi” kayıtlarında bulunan kayıtları dikkate alınmayacaktır. Yani kara listede olanlara af geldi. TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından kabul edilen yeni düzenleme sonucu, kara liste kayıtları siliniyor.

Kara Listede Olanlara Af !

Banka kredisi, çek, senet ödemeleri ve kredi kartı gibi borcu olup ödeyemeyen kişilerin bir çoğu kara listeye giriyor. Bu listeye dahil olanlar için banka kredisi almak neredeyse hayal olarak kalıyor. Bu hayalini gerçekleştirmek isteyenlere TBMM tarafından müjde gibi haber geldi.

Kara Liste Sorgulama

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından tutulan kayıtlar dikkate alınmayacak!

Yapılan yeni düzenlemeye göre, sicili kötü olan ve bankalardan hizmet alamayan vatandaş için müjde niteliğini taşıdı. Tabii ki bu düzenlemeden yararlanmak için altı aylık bir yasal süreç işleme alınacaktır. Bu süreci aftan yararlanma şartları başlığında görebilirsiniz.

kara listede olanlara af

kara listede olanlara af

Sicil Affından Yararlanma Şartları Nelerdir?

Bu düzenleme yürürlüğe girdikten sonra belirlenen borçlar mutlaka altı (6) ay içerisinde ödenmesi gerekiyor. Yani düzenleme yürürlüğe girdikten hemen sonra kalan borcu ödemek oldukça faydalı olacaktır. Şayet af yürürlüğe girdikten sonra borcunu 6 ay içerisinde ödeyemeyen olursa, bu aftan yararlanma şansını kaybedebiliyor.

Kredi Kartı Borcu Kara Liste Sebebi

TBMM tarafından banka sicil affı diğer adı ile “kara liste affı” getirilmiş oldu fakat bu düzenleme henüz yürürlüğe girmedi. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi yürürlüğe girdikten sonra mutlaka kalan borçlar 6 ay içerisinde ödenmelidir.

Bu son fırsat olabilir!

TBMM tarafından kabul edilen bu sicil affı, bir çok kişi için son bir umut kapısı olarak görünüyor. Vatandaşlar tarafından oldukça dikkatli bir şekilde takip edilen bu konu, bir çok kişi için büyük bir önem taşıyor. Bu yasanın yürürlüğe girmesinden sonra mutlaka borçlarınızı ödemenizi öneririz.

Kara Liste Sorgulama

Banka sicil affı yani kara liste affı hakkında ilerleyen dönemlerde yapılacak açıklamaları buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Lütfen aklınıza takılan tüm soruları alt kısımda bulunan yorum yapma bölümüne yazınız. Takipçilerimiz tarafından verilecek cevapların yanı sıra uzman kadromuz tarafından da araştırma yapılmaktadır. Yasal düzenlemenin hayata geçmesinden sonra mutlaka gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.