İşyeri Açanlara Hibe Kredi

Günümüzde ekonomin canlandırılması için devlet ve özel kuruluşlar tarafından çok sayıda destek paketi sunuluyor. Bu destekler sayesinde vatandaşın hayalindeki iş yerini açması biraz daha kolay bir hal alıyor. Özellikle İşyeri açanlara hibe kredi desteği sayesinde, bir çok kişi hayalini kurduğu ekmek kapısını gerçekleştirme olanağı buluyor. Bu hibelerin uygulanması esnasında bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Şartlar tam olarak yerine getirildikten sonra, size yeterli miktarda hibe kredi desteği kurum tarafından sağlanıyor. Bu destekler bulunduğunuz bölgelere göre farklılıklar göstermektedir. Doğu bölgesinde bu hibelere başvuru yapanlar yüzde 80 ya da 90 gibi bir destek alabilirken, batıda yaşayanlar için bu destek (çok fark etmese de) biraz daha kısıtlı olabiliyor.

İşyeri Açanlara Hibe Kredi

Bu destekler sayesinde kendi işini kurmak istemesine rağmen, sermaye yetersizliği nedeniyle işe başlamada kendisinde yeterli cesareti bulamayanlar için büyük bir kolaylık olacaktır. Bu alanda en çok bilinen hibelerden birisi KOSGEB karşılıksız hibe desteği olmaktadır. Karşılıksız destek için şuraya göz atabilirsiniz.

Geçen yıl 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi verilirken bu yıl yeni yapılan düzenlemeler ile kredi ve hibenin miktarında artış sağlandı. 50.000 TL Hibe ve 100.000 TL kredi alma şansına sahip olunabilecek. Tabi bunları talep etmeniz için belirli şartları yerine getirmeniz gerektiğini tekrar vurgulamak istiyoruz.

İşyeri Hibe Desteğine Başvuru Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken bu hibe ve faizsiz krediyi alabilmek için gerekli olan başvurunuzu KOSGEB’e yaparak, 15 günlük kursu tamamlamanız olacaktır. Bu desteği almanız için gerekli olan belgeye, kurum tarafından verilen kursu başarı ile bitirmeniz sonunda ulaşabilirsiniz. Bu belgeye sahip olduktan sonra kurs boyunca bu hibe ve faizsiz krediyi kurumdan ne şartlar ile talep edebileceğiniz bilgisi sizlere verilmektedir. Bu bilgiler ile ya işinizi kurduktan sonra hibe talebinde bulunabilirsiniz, yada işinize başlamadan proje aşamasında talepte bulunabilirsiniz. Ülkemizde kalkınma ajansları da bu konuda insanlara hibe kredileri vermektedir. Yaşadığınız bölgede hizmet veren kalkınma ajansını belirleyerek, oradan alabileceğiniz hibe ya da kredileri öğrenebilirsiniz. Sadece bir şirket açma konusunda değil, ziraat, ar-ge, tarım aklınıza gelebilecek birçok konuda bu imkanlar sağlanabiliyor. Şunu da eklemek isteriz ki, ülkemiz genelinde 26 farklı kalkınma ajansı bulunuyor. Kendinize uygun gördüğünüz kalkınma ajansı ile irtibata geçtikten sonra, gerekli işlemler için başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olabilmek için kurumun bürolarına gidebilir ya da KOSGEB sayfamızı ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz. İş yeri açacaklara hibe ya da faizsiz kredi desteği hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu ve diğer bankacılık konuları hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu, İletişim butonuna tıklayıp bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.