İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Türkiye iş bankası, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ve en köklü bankaları arasına adını yazdırmıştır. İş bankası, Cumhuriyet tarihinin en eski ve en kaliteli bankalarından biridir. Banka müşterileri sürekli olarak güncellenen kredi ve kredi kartı hizmet kampanyalarından oldukça memnun görünüyor. Bankacılık hizmeti alırken, yansıtılan avantajlı ödeme koşulları ve vade oranları oldukça memnun edici olarak kabul edilmektedir. İş bankası her banka’da olduğu gibi kredi talebinde bulunan müşterileri için referans talebinde bulunmak isteyebilir. Bir banka müşterisine kredi talebi sırasında referans olacak en sağlam kaynak ise “kredi notu” olacaktır. İş bankası kredi notu öğrenme hizmeti alarak, risk raporunuzu elde edebilirsiniz.

Kredi notu ne demek?

Geçmişte bankalar ile müşteri arasında geçen her türlü bankacılık işlemlerine, kolayca ulaşma şansı veren belge ya da evrak olarak referans yerine geçmektedir. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından derecelendirme yapılır. Geçmiş finansal işlemlerin tamamı bu belge içeriğinde yer alır. Ayrıca güncel borç ve varlık durumları da belirtilmektedir.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İş bankası aracılığı ile kredi notu sorgulama işlemini kolaylıkla sağlayabilir, makul bir hizmet bedeli karşılığında bu belgeye sahip olabilirsiniz. Kredi risk raporu sayesinde, şu an aktif olan ya da son 5 yıl içinde kullanmış olduğunuz kredi ödemelerinizi detaylı olarak öğrenme şansına sahipsiniz. Risk raporu alındığı zaman hem kredi puanı öğrenme şansına sahip olunur, hemde şu an için geçerli olan finansal hizmet ödemelerini görme şansı vardır.

İş Bankası üzerinden nasıl kredi notu öğrenilir?

İş bankası aracılığı ile bir çok hizmet noktasından kredi notu ya da puanı’na anında sahip olabilirsiniz. Kredi risk raporunu hemen talep etmek istiyorsanız; tüm yerel şubeler, bankamatik noktaları, işcep ve İş bankası İnternet şubesi girişi yapmanız yeterli olacaktır. Bu hizmet noktaları üzerinden anında bilgi edinme şansına sahip olabilirsiniz.

Bu tür hizmetlerin yanı sıra SMS ile kredi notu öğrenme servislerini kullanma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Cep telefonunun kısa mesaj servisleri ile anında işlem görebilirsiniz. SMS ile yapacağınız risk raporu sorgulama işlemleri için kullanmış olduğunuz hat operatörü fiyatı belirlemektedir. Sorgulama için talep edilen ücretler hakkında bilgi almak için “fiyat tarifesi” başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz. Her bir sorgulama için talep edilecek fiyatları ve ücret tarifesine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bu bilgilere ulaşmak isterseniz, sayfalarımıza kısaca göz atmanızı yeterli bir işlem olacaktır. Bizi takip ederek, destek veren her takipçimize çok teşekkür ederiz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.