İş Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Türkiye iş bankası, geçmişten günümüze özel avantajlar sunan bir bankadır. Bankanın özel avantajları arasında yer alan taşıt, konut ve bireysel ihtiyaç kredileri dikkat çekmektedir.

Türkiye iş bankasından kredi kullanan müşteriler, anında borç sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Ortalama 2 dakikalık bir zaman zarfına hakim olan bu süre içerisinde, herhangi bir sorgulama ücreti ödenmesi gerekmez. Ücretsiz olarak istenen dakika kredi borcunu öğrenmek için bazı yönergeleri takip etmek yeterli olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Kredi Borç ve Bakiye Sorgulaması

Banka üzerinden kullanılan kredinin borç durumunu öğrenmek için bir kaç sorgulama yöntemi vardır. Bu yöntemlerin bazıları aşağıda detaylı olarak ifade edilmiştir.

KKB notunu sorgula

İnternet Şubesine Giriş Yaparak Borç Sorgulaması

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra “Krediler” menüsünü takip etmek yeterli olacaktır. Bu menü üzerinden yapabileceğiniz bazı işlemler şu şekildedir;

  • Kredi borç durumunu sorgulama
  • Kredinin kalan borç ve taksit tutarlarını öğrenme
  • Yeni kredilere başvuru yapma seçenekleri

İş Bankası Mobil Uygulamasından Kredi Borcunu Öğrenebilirsiniz

Mobil uygulamasını indirdikten hemen sonra giriş yapabilirsiniz. Şifreli girişin ardından, bir çok bilgi ve belgeye ulaşmanız mümkündür. Dilerseniz İnternet şubesinde olduğu gibi, “Krediler” menüsü üzerinden borç ve bakiye durumunu öğrenebilirsiniz.

Telefon Şubesinden Borç/Bakiye Sorgulaması

Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp, “kredi borcumu öğrenmek istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Çağrı merkezi yetkilileri, size bu konu hakkında yapabileceğiniz işlemleri tek tek sıralayacaktır. Ardından yapmanız gerekenleri öğrenip, anında sorgulama yapabilirsiniz.

Şubelere Giderek Borcunu Öğrenebilirsin!

Herhangi bir iş bankası şubesini ziyaret ederek, kredinin ne kadar borcu kaldığını veya taksit durumunu öğrenebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde verilen bu hizmet için, herhangi bir para ödemesi yapmanız gerekmez. Zaten bankadan alınan bu hizmet için dilediğiniz zaman bilgi alabileceğinizi personeller belirtebilirler.

ATM Cihazlarından Borç Durumunu Öğrenebilirsiniz

Herhangi bir iş bankası ATM cihazına kartınız ile birlikte giderek, hesabınıza tanımlanan kredi bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz!

Türkiye iş bankası kredi borç ve bakiye durumunu öğrenmek için belirtmiş olduğumuz bu bilgilerden anlamadığınız bir husus var mı? Dilerseniz aşağıdaki yorum kutucuğuna aklınıza takılanları yazabilirsiniz. Sormuş olduğunuz sorulara, en kısa süre içerisinde yanıt verilecektir. Resmi WEB sayfası için buraya bakınız.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.