İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi

Türkiye İş bankası kentsel dönüşüm kredisi için başvurusu yapmak isteyenler, bu yazıyı dikkatle okuyunuz!

Sizde kentsel dönüşüm kredisine başvuru yapmak için, hemen bir iş bankası subesine uğrayabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredileri devletin desteği ile “konut kredileri” yıllık %4, “iş yeri kredileri” ise yıllık %3 daha düşük faiz oranları ile sunulmaktadır. Türkiye iş bankası ilk kentsel dönüşüm kredi başvurularını alan ve bu çerçevede en çok kredi kullandırımı sağlayan bir banka olarak, kentsel dönüşüm kredi taleplerinize uygun ve çabuk çözümler üretmiş olduğunu gözlemledik.

Kimler Kentsel Dönüşüm Kredisine Başvurabilir?

Riskli olarak değer bulan bina ya da alanlarda taşınmazı olan mülk sahibi ile, riskli alan veya binalarda onay tarihinden en az bir (1) yıl yıldır ikamet ediyor olan kiracılar;

  • Binayı yeniden inşa etmek
  • Yeniden bir konut ya da iş yeri almak
  • Güncel binaya güçlendirme çalışması yaptırmak için, iş bankası kentsel dönüşüm kredisine başvuru yapma imkanına sahip olunur.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisinin Faydaları

  • 24 aya kadar ana para ödemesiz dönem imkanı
  • Riskli yapı raporu düzenlemelerine yetkili ve aynı zamanda anlaşmalı olunan firmalardan, indirimli olarak sağlanacak rapor hizmeti (firmalar)
  • İş Bankası müteahhitler ile anlaşarak inşaat tamamlama garantisi sağlamaktadır.

İş Bankası Kentsel dönüşüm danışma hattı ile, tüm müşterilerine ücretsiz kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca kentsel dönüşüm kredi başvurusu yapmak isteyenler, hemen kendilerine en yakın İş Bankası şubesine giderek başvurularını gerçekleştirebilir.

Kentsel Dönüşüm Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Standart kredi başvurusu için yeterli olan belgelerin yanı sıra, iş yerleri ya da konut risk raporlu malikler;

  • T.C. kimlik numarası bulunan Nüfus cüzdanı
  • Tapu belgesi ya da tapu taşınmaz kaydı
  • Gelir belgesi

is bankasi kentsel donusum kredisiSayfada bahsetmiş olduğumuz “Türkiye iş Bankası kentsel dönüşüm kredisi” başlıklı yazımızı, isbank sayfası kaynak alınarak hazırlanmıştır. Konu hakkında detaylı bilgi ve belgeleri öğrenmek için iş bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ya da tüm şubelerine gidip müşteri temsilcilerine müracaat edebilirsiniz. Uzman kadrosu ile kentsel dönüşüm hakkında detaylı bilgi sunulacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.