İş Bankası Havale Ücreti ve Komisyon Tutarı

Türkiye iş bankası havale ücreti ve/veya ücretleri bu sayfada belirtilmiştir. Havale yapacak banka müşterilerinin ödeyeceği işlem ücreti ya da komisyon tutarları, farklılık gösterebilir. Yapacağınız hizmet noktasına ve para miktarına göre fiyatlar değişebilir. İş Bankası Havale Ücreti bilgilerini sayfanın devamında vereceğiz.

Türkiye iş bankası para transferi bakımından bir çok finans şirketinden üstün bir hizmet anlayışına sahiptir. Bankanın sunmuş olduğu diğer para transfer işlemi EFT hakkında bilgilere göz atabilirsiniz. Bugün sizlere bilgisini paylaşmaktan büyük bir zevk duyacağımız konumuz iş bankası havale ücretleri olacaktır.

is bankasi havale ucreti

Aynı banka üzerinde bulunan hesaplar arası yapacağınız para transfer işlemine ”havale” denir. Türkiye iş bankası hesaplarınız arası yapılan bu işlemler, anında hesaba geçirilmektedir. Bankanın havale hizmetinden oldukça memnun kalacağınızı düşünüyor ve hemen ücret tarifesini belirtmek istiyoruz.

Türkiye İş Bankası Havale Ücreti Ne Kadar?

  • İnternet şubesi havale ücretleri: Bankadaki hesaplarınız arasında yapacağınız para transfer işlemi için iş bankası oldukça geniş bir hizmet ağı sunmaktadır. Buna göre havale hizmeti alabileceğiniz bazı noktalar ve İş Bankası havale tutarları için bazı örnekler vermek istiyoruz. Öncelikle İş bankası İnternet şubesi havale ücretleri hesaptan hesaba, hesaptan isme, düzenli havale talimatı ve düzenli havale işlemleriniz için belirlenen ücret 1.25 TL’dir. Hesaptan cebe havale TP ücreti ise 2.00 TL. olmaktadır.
  • Bankamatik (ATM) havale komisyon tutarı: hesaptan hesaba Havale – TP/YP, hesaptan cebe havale TP, hesaba kartsız para yatırma işlemleri için ödeyeceğiniz tutar 5.00 TL. olacaktır. Fakat hesaba kartsız para yatırma ,(T.C. kimlik numarası ile), T.C. ile KKTC Şubeleri arası havale işlemlerinde ve KKTC şubeleri arası havale işlemlerinizde 6.00 TL. İşlem ücreti talep edilmektedir.
  • Telefon şubesi havale komisyon miktarı: Hesaptan hesaba havale (TP/YP) işlemi için 2.50 TL. ücret ödenirken, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) şubeleri arasındaki havale işlem ücreti 5.00 lira olmaktadır. Yine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) şubeleri arasındaki havale işlemlerinde iş bankası 3.00 TL. hizmet bedeli talep etmektedir.

EFT saatleri için buraya göz atınız!

Şubeden Yapılan Havale Ücretleri

İş bankası şubeleri üzerinden yapılacak havale işlem ücretleri aşağıda belirtilmiştir. Bu işlem ücretleri, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi para miktarı ve işlem saatine göre farklılık gösterebilir.

  1. Hesaptan hesaba havale (TP/YP) ücreti 22.00 lira’dır.
  2. Hesaptan isme havale (TP) asgari 33.00 TL. azami ise 330.00 TL. talep edilir. Hesaptan isme havale (YP) 38.00 TL. Asgari tutar olurken, azami tutar ise 330.00 TL. olarak belirlenmiştir.
  3. Kasadan hesaba havale (TP) asgari 27.00 lira, azami  330.00 TL’dir. Kasadan hesaba havale (YP) işlem bedeli 33.00 lira asgari bedel olurken, azami bedel ise 330.00 TL’dir.
  4. Kasadan isme havale (TP/YP) ücreti asgari 45.00 TL. Azami  330.00 TL. olmaktadır.
  5. Ayrıca hesaptan düzenli havale talimatı vermek (TP) 22.00 lira olarak belirlenmiştir.
  6. Şube içi hesaptan hesaba havale ücreti için 11.00 lira işlem tutarı alınır.
  7. Yine şube içi kasadan hesaba yapılan havale işlemleri için 11.00 Türk lirası (BSMV hariçtir. Hesabın bulunmuş olduğu şubeden, finansal tüketici adına üçüncü kişilerin para yatırma işleminden ücret talep edilmemektedir.) hizmet bedeli talep edilir.

Yukarıda Türkiye iş bankası havale ücretleri ile alakalı verilen bilgiler, değişiklik gösterebilir. Banka bu rakam ve oranlar için değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Lütfen transfer işlemi yaparken görünecek olan komisyon tutarına dikkat ediniz. ”Türkiye iş bankası havale ücretleri ne kadar?” sorusuna yanıt vermek için hazırlanmış bir sayfadır. Aklınızda takılan her hangi bir soru olursa lütfen aşağıdaki yorum butonu yardımı ile uzmanlarımıza sorularınızı yöneltiniz.

is bankasi havale ucretleri

Bazı kesimlerce Türkiye cumhuriyetinin en köklü ve kaliteli bankası olarak görünen ”Türkiye İş Bankası”, müşterilerine sunmuş olduğu kredi ve kredi kartı gibi hizmetleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle bu ürünleri için sunmuş olduğu kampanya ve faiz oranlarındaki indirimleri oldukça dikkat çekmektedir. Bankanın anında bankacılık ve kaliteli hizmet politikası ile yetiştirilmiş personeli, müşteri portföyünü her geçen gün arttırmasına yardımcı olan en önemli unsurlardır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.