İpotekli Evi Satmak

İpotekli Evi Satmak

Bankadan İpotekli evi satmak isteyenler için paylaşımda bulunduğumuz bu yazımız içerisinde, bu konuya dair bir çok bilgiye sahip olabileceksiniz. Fakat aradığınız sorunun cevabını bulamadığınızda ya da daha ayrıntılı bir cevap arayışına girdiğinizde, lütfen bizlere yorum veya iletişim butonu ile belirtiniz. Sizlere finansal her türlü konuda yardımcı olmak ve bu hizmeti kesinlikle Ücretsiz olarak sunmaktan gurur duyuyoruz.

İpotekli Evi Satmak

İpotekli Evi Satmak

Bankaların düzenlediği kampanyalar sayesinde, artık bir çok kişi kolayca ev sahibi olabiliyor. Sağlanan bu kampanyalar ile ev sahibi olmak isteyenler, her ay düzenli olarak ödemelerini yapmakla yükümlü tutulur. Ancak bankadan gelen kredi ile alınan ev, banka tarafından ipotekli olarak alınabiliyor. Evi alan kişi bankaya olan tüm borcunu ödeyene kadar, ev bankanın hükmünde olarak görülmektedir. Evin borcunun tamamı bitene kadar otomatikman ipotek devam edecektir. Ancak banka ipotekli evi satmak yasal yollardan satmak mümkündür. Bankadan çekmiş olduğunuz kredi ile birlikte almış olduğunuz evin taksitlerini ödeyemiyor veya herhangi bir sebepten dolayı satmak istiyorsanız, bunun için farklı bir kaç seçeneği kullanabilirsiniz. Dilerseniz detaylarını aşağıda başlıklar halinde sunmaya çalışalım.

Yeni Kredi İle Satış Yapmak

Bankadan en uygun konut kredisi çekip almış olduğunuz evinizi herhangi bir sebepten dolayı satmak istiyorsanız, ev üzerindeki ipoteği kaldırmak amacıyla tüketici kredisi kullanarak evinizin üzerindeki ipoteği kaldırabilir ve evi ipoteksiz olarak birisine satabilirsiniz. Tercih edeceğiniz bu seçenek için herhangi bir illegal durum söz konusu değildir. Ancak borcunuzun ödeyemediğiniz’den dolayı evinizi satışa çıkartacaksanız, kredi çekmiş olduğunuz bankadan önce evinizi satışa çıkarmalısınız’ki, banka sizden önce evi satmasın ve tüm emekleriniz boşa gitmesin. Bu senaryo üzerinden gidilecek olursa, evinizi hemen bir tanıdığınıza satabilir ve tüketici kredisi kullanarak evinizi geri alıp normal bir satış yapabilirsiniz. Kredi çekip ipotek kaldırmak için, tüketici kredisi veya kendinize yakın gördüğünüz bir tanıdığınıza ihtiyacınız olabilir.

Nasıl Satılır?

İpotekli evi devam eden borçla birlikte satın alabilir ya da satabilirsiniz. Borç satıcı üzerinden alıcıya geçerek devri yapılmaktadır. Ancak ipotekli evi satın alan kişi, almış olduğu evin geri kalan taksitlerinde ki vergileri ödemek zorundadır. İpotek sahibi banka, aylık taksitlere vergi ödemelerini yansıtır ve kredi borcunu evi yeni alan kişi bitirene kadar ipotek süreci devam eder. Ancak evi satın alan kişi tüm borcu vergisi dahil ödediğinde ise, rehin banka tarafından kaldırılarak evin yeni sahibine tüm haklar devredilmektedir. Böyle bir durumda ev satmak biraz riskli bir satış olayı olsa da, yine de günümüzde kullanılmaktadır.

İpotekli Evi Satmak

İpotekli Evi Satmak

Sayfa üzerinde belirtilen örnekler, tamamen bilgi paylaşımı amaçlıdır. Konu ile alakalı yapılacak her türlü işlem, kullanıcıya ait olup, KrediBanka.Org ailesi ile ilişkilendirilemez. Bankacılık ve finans işlemlerini, 2. ya da 3. kişilerin belirttiği yazılara göre yapmanız tavsiye edilmez. Konumuzda geçen cümleler tavsiye amaçlı olmayıp, sadece fikirler belirtilmiştir. Saygılarımızı sunar, teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.