IOTA Nedir? IOTA Bitcoin Ne Demek?

IOTA isimli dijital para birimi, Bitcoin paralarından farklı olarak “Tangle” isimli yeni bir teknoloji ağı kullanıyor. Bu nedenle diğer para birimlerinden özellik olarak biraz daha farklı bir piyasa etkisi görüyor. Son kırk sekiz saat içerisinde, %120 artış gösterdi! Bitcoin’den sonra sanal para birimleri arasındaki, en iyi çıkışı yakalayan dijital para birimi olma özelliğini taşıyor. Alman, IOTA şirketinin Microsoft ve Samsung gibi markalarla ortalık yapmaya başladığını açıklaması üzerine, geçen hafta başında müthiş bir yükseliş yaşadı. Yaşanan bu yükselişin ardından, sanal para birimleri sıralamasında beşinci sıraya yükseldi.

iota nedir ne demek

IOTHA Nedir ve Ne Demek? Blockchain

Tıpkı bundan bir ya da iki sene önceki bitcoin para biriminin göstermiş olduğu yükseliş seviyelerini yakalamış durumda. Ayrıca piyasa verilerine göre, bitcoin zor bulunur bir para birimi haline gelmiştir. Artık çok zor bulunan bir bitcoin ve hızla yükselen iota var karşımızda. Bu durum yatırımcıların bir çoğunu, iota parasına yatırım yapmaya teşvik etmektedir. Ayrıca Bitcoin oniki bin (12.000$) doları geçti ve piyasa değeri 200 milyar doları neredeyse aşacak seviyeleri görmüş durumdadır. Evet çok garip ama bitcoin değerleri büyük bir yükseliş yaşıyor ve bir çok kişiyi akla gelmeyecek bir şekilde zengin etti. Aslında bu durum dünya piyasaları açısından oldukça riskli etkilere yaratabilir. Bunun sonucunu hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz ”Bitcoin nedir?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

IOTA Dijital Para Birimleri Arasında 5. Sırada!

Çok ünlü bir üniversite görevlisi olan ”Stephen Roach” isimli ekonomist, sanal paralar için çok sert sözler sarf etti. Iota’nın; tehlikeli bir spekülatif balon olduğunu ve bunun zamanı gelince diğer balonlar gibi patlayacağını belirtti. Burada bahsetmek istediği, aslında yaşanan bu olağan dışı durumun ve yaşanan yükselişlerin sonunun hüsran olacağı yönündedir. Fiyatların aniden düşeceğini ve son yatırımcının fazlaca zarar göreceği yönünde açıklamalar yaptı. Fakat şu sıralar piyasa verileri, bu açıklamanın tersine bir etki gösteriyor. Geçtiğimiz pazar günü 1,45 dolar seviyelerini gören iota adlı kripto para, ilginç bir yükseliş yaşadı ve 2 gün içerisinde 3,19 seviyelerini gördü. Buna tanık olan yatırımcılar, yatırımlarını hızlıca bu yöne doğru kaydırdı.

iota nedir ne demek

IOTA blockchain (blok zinciri) hakkında aklınıza takılan tüm soruları aşağıdan yazabilirsiniz. Yapılan yorumlara en kısa zamanda cevap verilmeye çalışılır. Kredi banka uzman ekibi tarafından yapılan bu açıklamalar, tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen yapacağınız yatırımlar için detaylı analizler yapın ve dikkati elden bırakmayınız. Nitekim dünya genelinde bu tip yatırımlar yapan bir çok kişi, ekonomik darlıkların pençesine düşmüştür. Sanal para birimleri başlıklı yazıya göz atarak, blok zinciri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.