İhtiyaç Kredisi Taksit Seçenekleri

İhtiyaç Kredisi Vadeleri

İhtiyaç kredisi taksit seçenekleri; Ülkemizde kredi seçenekleri arasında en fazla tercih edilen kredi ürünü ihtiyaç kredisi olmaktadır. Birçok amaç için çekilebilen ihtiyaç kredileri, bankalar tarafından daha cazip hale getirilerek müşterilere sunulmaktadırlar. Sağlık kredisi, Eğitim kredisi, Beyaz Eşya kredisi, Evlilik kredisi, Doğum kredisi gibi seçenekler, bireysel kredi adı da verilen ihtiyaç kredisi seçenekleriyle sunulmaktadır. Cazip faiz oranlarının yanı sıra, uygun vade seçenekleri de ihtiyaç kredilerinde öne çıkan bir unsurdur. Daha önceleri 48 ay hatta 60 ay vadeye kadar çıkartılabilen ihtiyaç kredisi vade seçenekleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından belirli yasal çerçeveler içerisinde yeniden düzenlenmiş ve yürürlüğe sunulmuştur.

İhtiyaç Kredisi Taksit Seçenekleri

Bankalar tarafından tüketici ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla sunulan kredilerde faiz ve vade oranları kanunlar çerçevesinde uygulanmaktadır. 2013 senesinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından mevzuatta değişiklik yapılmasıyla, kredi veren tüm kurumların kredi seçeneklerinde kısıtlama getirilmiştir. Bunun en büyük nedenlerinin başında gerçekten ihtiyaç sahibi olanların kredi kullanmadıkları ve geri ödemelerde yaşanan sorunların dağıttığı aileler gösterilmiştir. Batık kredi oranlarında gittikçe büyüyen artışı durdurmak amacıyla uygulamaya koyulan değişikliklerle beraber, ihtiyaç kredisi vadeleri 2013 yılından sonra 36 ay vade üst limitli olarak verilmeye başlanmıştır. Taşıt kredilerinde vade seçeneği en fazla 48 ay olarak belirlenirken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Konut Kredisi üst vade limitini ise 120 ay, özel durumların oluşması halinde 240 ay olarak belirlemiştir.


Taşıt Kredisi Vade Oranları

2013 Yılı itibariyle araç kredilerinde vade seçenekleri 60 ay gibi uzun vadelerden 48 ay vade seçeneğine düşürülmüştür. Uygun şartlar çerçevesinde hemen hemen tüm bankalardan 48 ay vadeli taşıt kredisi almanız mümkündür. Taşıt kredisi alabilmek için bankalar kredi notunuzun uygunluğuna, gelir durumunuza, toplam borçluluk durumunuza bakacaktır. Aldığınız taşıt kredisi kredi ödemeleriniz bitene kadar aracınız rehinli (ipotekli) olarak kalacak ve ödemeler bittiğinde üzerindeki rehin ibaresi kaldırılacaktır. 48 ay vadeli İhtiyaç Kredisi Taksit Seçenekleri ve vadeleri için başvuru yapmadan önce, kredi notunuzu öğrenmek için detaylı bilgiye KREDİ NOTU ÖĞRENME kategorimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Konu hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu, yorum yaparak sorma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.