İbanla İsme Havale

İbanla İsme Havale

İbanla isme havale yapmak isteyen herkesin, yazımızı dikkatle okumasını tavsiye ederiz.

İban numarası ile isme havale yapmak için, önce işlemi yapacağımız hizmet noktasına karar vermeliyiz. Bu hizmeti alabileceğiniz bir çok hizmet noktaları olduğunu ve neredeyse hepsi ile aynı yöntem sonucu isme havale yapma imkanına sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz. Aşağıda merak edenler için örnek olarak “İbanla İsme Havale” işlemi kurgulanmış olacaktır.

İban Numarasıyla İsme Havale Yapma

Kadir (Gönderici) Garanti bankası maaş hesabı aracılığı ile Ecrin’in (Alıcı) hesabına para gönderecek. Bu işlemi yaparken Garanti bankası cep şubesi uygulamasını kullanacak ve iban numarası ile Ecrin’in ismine havale işlemi yapacak.

Örnek: Kadir Garanti bankası cep şubesine giriş yapar ve Para Transferi işlem menüsüne tıklar. Ardından karşısına çıkan hesaplara “maaş hesabı” (Göndermek istediği hesap) olan hesabı işaretler. Hesabı belirledikten sonra karşısına bir çok para gönderme işlem seçeneği çıkan Kadir “Havale” seçeneğini işaretler. Ondan sonra karşısına “İban Numarası” ya da “Hesap Numarası” seçenekleri belirebilir. Şayet 2 seçenek çıkarsa “İban numarası” olanını işaretler ve bu kısma Ecrin’in İban Numarasını yazar. İban numarasını yazmasının ardından adı ve soyadı kutucuklarını doldurulur, en son göndermek istenilen para miktarını ilgili kısma yazıp, tüm bilgileri kontrol eder. Şayet bilgiler doğru ve eksiksiz ise, Onay butonuna basarak İbanla Havale Yapma işlemini tamamlamış olur.

İsme Havale Yaparken

İsme Havale yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; kutucuklara girilen bilgileri işlemi onaylamadan önce, tekrar kontrol etmek olacaktır. Yani girilen İban Numarası, adı, soyadı ve gönderilmek istenen tutarı tekrar kontrol ederek, zamandan ve oluşacak diğer problemlerden kurtulmuş olunur.

ibanla-isme-havaleBugün “İban Numarası ile İsme Havale” içerikli konuyu sizlere sunmuş olduk. Verilen örnek ve şartlar tamamen kurgu olup, hiç bir geçerliliği yoktur. Yapılacak olan İsme Havale işlemleri tamamen Para Transferi yapan kişiyi ilgilendirir ve Kredibanka.org ailesi ile hiç bir ilgisi olmayacaktır. Konu tamamen “İban numarasıyla isme havale yapabilir miyim?” Sorusunu soran takipçilerimiz için yazılmıştır. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.