HSBC Yatırım Hesabı Açma

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

HSBC Yatırım Hesabı Açma

HSBC Yatırım Hesabı Açma hakkında vereceğimiz bilgilerden, HSBC müşterisi olsun ya da olmasın tüm takipçilerimiz yararlanabilir!

Yatırım Fonu ve Hisse Senedi

HSBC Yatırım Hesabı Açma

Nasıl Açılır?

HSBC Yatırım Hesabı açmak oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sağlanabilir. Yatırım ürünlerine sahip olmak için HSBC müşterilerine oldukça büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Örneğin bu bankanın İnternet ve Telefon Bankacılığı hizmet noktalarını kullanarak Yatırım Fonları, Hisse Senedi ve Hazine Bonoları Ve Devlet Tahvilleri gibi yatırım ürünlerinin alım satım işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Fakat her bir ürün için farklı seçenekler sunulabilir. Dilerseniz ürünleri kimler alabilir ve hangi yöntemleri kullanarak sağlar göz atalım.

Gereken Evraklar

  • Nüfus cüzdanı ya da Sürücü belgesi
  • Vergi kimlik numarası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz evrak veya belgeler, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve gerçek kişiler için gecerli olmaktadır.

Yatırım Ürünleri Başvurusu

Yatırım Fonları
HSBC müşterisi olanlar; bu banka tarafından sağlanan kredi ya da banka kartları ile HSBC ATM’lerinden kolayca işlem yapabilirler. Ayrıca İnternet ve Telefon bankacılığı şifrelerini kullanarak, çok basit bir şekilde yatırım fonu işlemlerini yapabilirler.

Müşterisi olmayanlar; kendinize en yakın şubeye giderek, hesap açtırmanız yeterli olacaktır. Fakat, İnternet ve Telefon bankacılığı hazır şifrelerinizi almayı unutmayınız.

Hisse Senedi
Müşterisi Olanlar; Hisse senedi alım/satım işlemlerini yapabilmeniz için, en yakın şubeye giderek, yatırım hesabı açtırmanız gerekiyor. Böylece, “Seans Salonu Olan HSBC Şubeleri” ya da telefon bankacılığı ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Müşterisi olmayanlar; en yakın şubesine giderek “HSBC Bank ve yatırım hesapları” açmaları gerekiyor. Yine İnternet ve Telefon bankacılığı şifrelerini almaları, işlemlerinin daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Eurobond
Müşterisi olanlar; şubeleri aracılığı ile bu işlemleri oldukça kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. Olmayanlar ise, en yakın şubeye giderek hesap açtırması yeterli olacaktır.

Hazine Bonoları ve Devlet Tahvilleri
Müşteriler; Hazine ihaleleri ve halka arzlara katılmak için İnternet bankacılığı şifresi yeterli olacaktır. Alım/satım işlemleri için ise, şubeleri ve telefon bankacılığı hizmetleri kullanılabilir.

Müşteri Olmayanlar; yine en yakın şubeye giderek hesap açtırıp, telefon ve İnternet bankacılığı hazır şifrelerini almalıdır.

Forex Yatırımları hakkında detaylı bilgileri ilgili kategorimizden alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir