HSBC Yatırım Hesabı Açma Yöntemleri Nelerdir?

HSBC yatırım hesabı açma hakkında vereceğimiz bilgilerden, müşteri olan ya da olmayan tüm takipçiler yararlanabiliyor. Dilerseniz aşağıda vermiş olduğumuz bazı bilgilere göz atarak, “HSBC bankasından yatırım hesabı açmak” için gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Hemen bir yatırım hedefi oluşturmak ve sağlam adımlarla ilerlemek için bilgi toplamaya başlayabilirsiniz!

Başvuru Yapılan Yatırım Hesapları

HSBC bankasından yatırım hesabı açmak için çok basit bir kaç başvuru yöntemi vardır. Yatırım ürünlerine sahip olmak için banka müşterilerine oldukça büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Örneğin bu bankanın İnternet ve telefon bankacılığı hizmet noktalarını kullanarak, yapabileceğiniz bazı yatırım işlemleri şu şekildedir;

hsbc yatirim hesaplari

  • Yatırım Fonları,
  • Hisse Senedi,
  • Hazine Bonoları,
  • Devlet Tahvilleri

gibi ürünlerin, alım ve satım işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Fakat her bir ürün için farklı seçenekler sunulabilir. Dilerseniz ürünleri kimler alabilir ve hangi yöntemleri kullanarak sağlar göz atalım.

Gereken Olabilecek Bazı Evraklar

  • Nüfus cüzdanı ya da Sürücü belgesi
  • Vergi kimlik numarası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz evrak veya belgeler, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve gerçek kişiler için gecerli olmaktadır.

Yatırım Ürünleri Başvurusu

Yatırım Fonları
HSBC müşterisi olanlar; bu banka tarafından sağlanan kredi ya da banka kartları ile HSBC ATM’lerinden kolayca işlem yapabilirler. Ayrıca İnternet ve Telefon bankacılığı şifrelerini kullanarak, çok basit bir şekilde yatırım fonu işlemlerini yapabilirler.

Müşterisi olmayanlar; kendinize en yakın şubeye giderek, hesap açtırmanız yeterli olacaktır. Fakat, İnternet ve Telefon bankacılığı hazır şifrelerinizi almayı unutmayınız.

Hisse Senedi
Müşterisi Olanlar; Hisse senedi alım/satım işlemlerini yapabilmeniz için, en yakın şubeye giderek, yatırım hesabı açtırmanız gerekiyor. Böylece, “Seans Salonu Olan HSBC Şubeleri” ya da telefon bankacılığı ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Müşterisi olmayanlar; en yakın şubesine giderek “HSBC Bank ve yatırım hesapları” açmaları gerekiyor. Yine İnternet ve Telefon bankacılığı şifrelerini almaları, işlemlerinin daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Eurobond
Müşterisi olanlar; şubeleri aracılığı ile bu işlemleri oldukça kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. Olmayanlar ise, en yakın şubeye giderek hesap açtırması yeterli olacaktır.

Hazine Bonoları ve Devlet Tahvilleri
Müşteriler; Hazine ihaleleri ve halka arzlara katılmak için İnternet bankacılığı şifresi yeterli olacaktır. Alım/satım işlemleri için ise, şubeleri ve telefon bankacılığı hizmetleri kullanılabilir.

Müşteri Olmayanlar; yine en yakın şubeye giderek hesap açtırıp, telefon ve İnternet bankacılığı hazır şifrelerini almalıdır.

Forex piyasası hakkında detaylı bilgileri ilgili sayfa üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. Ayrıca takıldığınız herhangi bir nokta varsa, lütfen alt kısımdan sorma şansına sahip olduğunuzu unutmayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.