HSBC İnternet Şubesi Girişi Nasıl Yapılır?

HSBC İnternet şubesine giriş yapmak isteyen kişilerin atması gereken tüm adımları bu sayfa üzerinden verdik. HSBC internet şubesi giriş sayfasına ulaşmak ve İnternet bankacılığı işlemlerini öğrenmek için aşağıda verilen yönergeleri kullanabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı
Bankacılık teknolojisinin hızla ilerlemesi ile birlikte müşteriler bir çok işlemi İnternet üzerinde hızlıca yapabilir hale geldi. Özellikle sürekli güncelleme yapılan mobil uygulamaları da gelişme göstermeye başladı. İnternet şubesi üzerinden tüm bankacılık işlemleri güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor. HSBC bankası da gelişen teknolojiye yakından uyum sağlayarak, müşterilerine İnternet bankacılığı üzerinden bir çok işlem sağlamaktadır. Hemen lafı daha fazla uzatmadan yapılan işlemleri ve giriş yöntemlerini özetleyelim.

HSBC Sanal Şubesine Nasıl Girilir?

HSBC internet bankacılığı hizmet sayfasına, bilgisayarınız ya da akıllı cep telefonu gibi cihazlarınız üzerinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Akıllı cihazınız üzerinden sanal bankacılık hizmetleri almak istiyorsanız, öncelikle mobil uygulamalar kullanmanız tavsiye ediliyor. Mobil uygulama hakkında bilgi almak için yukarıda bulunan “bankalar” kategorisi içinde ki “HSBC sayfasını ziyaret ediniz. Bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden de Hsbc İnternet şubesine giriş yapabilirsiniz. Altta verilen adımları takip ederek, ortalama bir dakika gibi bir sure içerisinde sanal şubeye giriş yapabilirsiniz.

HSBC İnternet Şubesi Giriş Yöntemleri

 • Hsbc İnternet şubesine giriş yapmak için öncelikle bir İnternet sayfası (tarayıcı) açıyoruz. (google veya yandex olarak bilenler var)
 • Daha sonra bu tarayıcı üzerinden “HSBC İnternet şubesi” şeklinde bir arama yapıyoruz. Bu aramayı google veya yandex gibi arama motorları üzerinden yapabilirsiniz.

Biz google üzerinden yaptık. Karşımıza çıkan sayfaya (altta linki açık olarak verdik.) tıklıyoruz.

hsbc internet bankaciligi

Öncelikle üstte resmini görmüş olduğunuz sayfaya giriş yapıyoruz. Yalnız dikkat! Resimde de görüldügü üzere, site ismi kendi marka ismi üzrine konulmuştur. Bu konuya dikkat etmenizi, güvenli görmediğiniz bir durum olması halinde, müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanızı önemli tavsiye ederiz. Burada karşımıza hemen bir alt satırda göreceğiniz resimli alan çıkacaktır.

hsbc internet subesi

Karşımıza çıkan bu sayfa, İnternet şubesine giriş için atılacak son adımlardan birisi olacaktır.

 • Bu sayfanın hemen alt bölümünde bulunan “giriş” butonuna tıklayınız.
 • Giriş butonuna tıkladıktan sonra karşımıza “kullanıcı kodu ve şifre” kutucukları çıkacaktır.
 • Kullanıcı kodu ve giriş şifresini hatırlamıyorsanız “anında şifre al” butonunu kullanarak, HSBC şifrenizi ve kullanıcı kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Güvenlik Kodu
Yukarıda vermiş olduğumuz bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra kayıtlı cep telefonuna “güvenlik kodu” gelecektir. Bu güvenlik kodu, sms (mesaj, ileti, vb.) yöntemi kullanılarak gelecektir. Yanı bankada ki kayıtlı cep telefonuna bir mesaj düşecek. Bu mesaj içerisinde belirtilen rakamlar, sizin güvenlik kodunuz olarak gönderilir. Bu güvenlik kodu her seferinde ve bir kereye mahsus olmak üzere gönderilir. Yani her bir güvenlik kodu, tek giriş için gönderilir. İkinci bir giriş yapmak istediğiniz zaman yeni bir kod gönderilir.

https://www.kredibanka.org/internet-bankaciligi-giris-sifresi-ogrenme/

Güvenlik kodunu doğru ve eksiksiz olarak girdikten hemen sonra HSBC İnternet şubesi karşınıza çıkacaktır. Artık buradan dilediğiniz işlemi kolayca yapabilirsiniz. Giriş şifresini almakta zorluk çekenler, yukarıda vermiş olduğumuz sayfayı ziyaret edebilir. O sayfa üzerinde belirtilen bilgiler, bir çok banka üzerinden yapılan işlemlerdir.

Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılıyor?

Aslında neredeyse tüm bankacılık işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Tabii sanal şubeye giriş yaptıktan sonra daha detaylı görürsünüz ama biz sizler için bir kaç hizmeti sıralamak istiyoruz. İnternet bankacılığı üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz bazı işlemler;

 • Fatura ödemesi,
 • Kredi ve kredi kartı borç ödeme,
 • Lira yükleme,
 • Para transfer (havale ve EFT) işlemleri,
 • Kredi ve kredi kartı başvurusu,
 • Hizmet oranları hakkında bilgiler,
 • Borç ve bakiye durumunu sorgulama,
 • Hesap açma ve kapatma,
 • Mevduat yatırım işlemleri,
 • Bankamatik veya maaş kart başvurusu hakkında bilgiler…

Gibi daha bir çok işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet şubesine dilediğiniz her yerden, günün her saati kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bankacılık işlemlerini, kesintisiz ve güvenli olarak takip edebilirsiniz. En önemli özelliği ise zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Zamandan tasarruf etmenin yanı sıra işlemleri daha pratik halledebilirsiniz. Son olarak hesabınıza dilediğiniz an erişim sağlayabilir, bu sayede hesabınızı sürekli olarak kontrol altında tutabilirsiniz.

HSBC internet bankacılığı hizmet sayfası üzerinden, müşterilerine büyük kolaylıklar ve sürpriz avantajlar sunabiliyor. Bankaya gitmeden ve sıra beklemeden, tüm işlemler internet’ten çok kolay ve güvenli bir şekilde yapılır. Özellikle çok hızlı hizmetler almak, zaman sorunu olan müşteriler için müthiş bir avantaj sunuyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.