HSBC İban Sorgulama ve Öğrenme Yöntemleri – IBAN Hesaplama

Uluslararası hesap numarası olarak geçerliliği olan iban numaralarını, artık çok kısa bir sürede ve oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. HSBC iban numarası öğrenme işlemi yapmak isteyen banka müşterileri, aşağıda verilen yöntemleri kullanabilirler. Öncelikle IBAN hesaplaması yapmak için belirlenen bir kaç seçeneği aşağıda sizlere, maddeler halinde ve detaylı olarak anlatmak istiyoruz.

  • Resmi internet sitesi için burayı tıklayınız.
  • Müşteri hizmetleri telefon numarası (çağrı merkezi)
  • Yerel şubeleri

HSBC İnternet’ten İban No Hesaplama

HSBC resmi internet şubesine giriş yaparak, iban numarasını anında öğrenebilirsiniz. Resmi web sayfasına giriş yaptıktan hemen sonra arama butonuna “IBAN Hesaplama” yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak olan hesaplama şablonu, sizden bir kaç soruyu yanıtlamanızı isteyecektir. Bu sorular aşağıda vermiş olduğumuz görsel üzerinde zaten belirtilmiştir. Bu sorular şu şekildedir;

  1. Şube kodu,
  2. Hesap numarası.

Bu iki bilgiyi girdikten hemen sonra “hesapla” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Hesapla butonuna bastıktan hemen sonra karşınıza çıkacak rakamlar, bireysel iban numaranız olmaktadır. Lütfen bu rakamları dikkatli bir şekilde kontrol edin ve gerekli işlemleri daha sonra yapınız.

hsbc iban numarasi sorgulama

HSBC Telefondan İban Numarası Öğrenme

Iban numarası öğrenme işlemi yapmak için, belirlenen en kısa ve hızlı yöntemlerden biri HSBC müşteri hizmetleri telefon numaraları olmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp “iban numaramı öğrenmek istiyorum” gibi cümleler kurmanız yeterli olacaktır. Müşteri danışmanları tarafından alışılagelmiş bir soru olduğu için direkt olarak bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.

Güvenliğiniz için soruları yanıtlayın!

Müşteri danışmanları tarafından iban numaraları sorgulanmadan hemen önce, sizlere kişisel bir kaç soru sorulmaktadır. Sorulan bu soruların bazıları; ad, soyad, doğum tarihi (gün, ay, yıl şeklinde olabilir), anne kızlık soyadının bir veya iki harfi, vb. Bu soruların, iban numarasını öğrenmek ile hiç bir alakası yoktur. Bu sorular, sadece doğru kişinin (hesap sahibinin) siz olduğunu teyit etmek amacı taşımaktadır. Yani hesap sahibi olduğunuz teyit edildikten hemen sonra bireysel iban numaranız, tarafınıza tebliğ edilir veya diğer sorgulama yöntemlerine yönlendirilirsiniz.

HSBC iban numarası öğrenme işlemi ile ilgili sormak istediğiniz her türlü soru ya da öneriyi, aşağıda hali hazırda bulunan kutucuğa doldurabilirsiniz. Yazmış olduğunuz soru, görüş ve önerileri dikkate alıyor, en kısa süre içerisinde cevaplıyoruz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.