HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama

Otobanlarda kullanılan bir sitem olan HGS Bakiye Sorgulama nasıl yapılır? yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama

Köprü ve otoyollarda uzun süre paralı geçiş ardından OGS ve KGS sistemi kullanılmıştır. Ancak köprülerde ve otoban girişlerinde oluşan uzun kuyruklarla birlikte paralı geçişler kaldırılarak yerini OGS ve KGS sitemlerine bırakmıştır. KGS sisteminde yine köprülerde gişe elemanıyla para doldurma yapıldığından, bir süre sonra tamamen otomatik geçiş sistemi olan OGS ve HGS sistemlerine geçiş yapılmıştır. HGS sistemi OGS’den farklı olarak çipli bir etiket şeklindedir. Açılımı Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS, 17 Eylül 2012 tarihi itibariyle kullanılmaya başlamıştır. PTT ve kara yollarının işbirliğiyle hazırlanan sistem yavaşlayan trafiği hızlandırmak amacını taşımaktadır. HGS ile yaptığınız kaçak geçişlerde herhangi bir uyarı oluşmamakta ve bu bakiyeyi bir hafta içerisinde ödeyerek ceza yemekten kurtulma şansına sahip olabilirsiniz. Bu süreyi aşman kişiler kaçak geçiş yapmış sayılarak ceza ödemek durumda kalacaklardır.

HSG Kartı Nereden Temin Edilir?

KGS kartları HGS ile değiştirilirken, yeni HGS almak isteyenler PTT şubelerinden veya köprü giriş çıkışlarında bulunan satış noktalarından cüzi ücretler karşılığında HGS kartlarını temin edebilirler. HGS kartları birçok yerden doldurulma özelliğine sahip olmalarıyla avantajlı kartlardır. Satın alındığında araçların ön camına yapıştırılan HGS kartlarını alabilmek için kimlik fotokopisi ve araç ruhsatının beyan edilmesi gerekmektedir. Bazı bankalar HGS etiketlerini ücretsiz olarak da müşterilerine sunabilmektedirler.

HGS Bakiye Sorgulama Nereden Yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemi HGS kartın içerisinde kalan bakiyeyi öğrenmek üzere yapılan bir işlemdir. HGS bakiyeniz azaldığında kayıt esnasında vermiş olduğunuz GSM numaranıza bir uyarı SMS’si gönderilecektir. HGS bakiye sorgulama işlemleri İnternet üzerinden kolayca gerçekleştirilen işlemlerdir. HGS bakiye sorgulama işlemlerini PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. PTT İnternet sitesi üzerinden üyelik işlemi gerçekleştirmeniz halinde bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun haricinde HGS müşteri hizmetlerinden bakiyeniz ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. E-devlet sitemi üzerinden de HGS sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. E-devlet sistemine PTT şubelerinden alacağınız E-devlet şifresini kullanarak, GSM operatörler’iniz tarafından tanımlanmış olan Mobil İmza seçeneğiyle ve Bankanızın İnternet şubesine giriş yapmanız yoluyla ulaşabilirsiniz.

HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama ve öğrenme hizmeti hakkında paylaşımda bulunmaya çalıştık. Vermiş olduğumuz bilgiler değiştirilebilir ya da durdurulabilir. Paylaşım yapılan bu konu hakkında ki tüm görüş ve öneriler, bilgi paylaşımına yönelik olarak hazırlanmıştır. PTT HGS Sorgulama ve öğrenme hizmeti almak için, en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz. Unutmayınız ki, PTT şubelerinden HGS alırken ruhsat gereklidir. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder, saygılar sunarız. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.