Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan kişilerin merak ettiği hayvancılık kredisi veren bankalar, aşağıda belirtilmiştir. Büyükbaş, Küçükbaş ya da Kümes Hayvanları yetiştiriciliği yapan kişiler başta olmak üzere, bu sektöre yeni giren tüm girişimcileri devlet desteklemektedir. Devlet tekelinde bulunan bankalar, KOSGEB ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri tarafından verilmektedir. Bu destekler kredi şeklinde gerçekleşmektedir. Zaman zaman hayvancılık sektörüne girişimcileri yöneltmek amacı ile KOSGEB tarafından da girişimcilik kursları açılmakta ve bu kurslardan başarı elde eden kişilere hibeler ya da faizsiz krediler verilmektedir. Alınacak bu maddi desteği bankalara başvurarak elde etmek isteyen kişilerin, karşısında birçok özel ve devlet bankası bulunmaktadır. “Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar”, kişilerin yetiştirmiş ya da yetiştirecek oldukları hayvan türlerine bağlı olarak farklı kredi türleri ortaya çıkarmış durumdadır. Damızlık süt sığırcılığı, damızlık etçi sığır yetiştiriciliği, damızlık süt ineği ya da düve yetiştiriciliği gibi çeşitlendirilecek olan bu kredi türleri, farklı şartlar ile de sizlere verilecektir. Örneğin büyükbaş süt hayvancılığı kredisi alacak olan kişiler, on baş ve üzerinde hayvan yetiştirmek üzere kredi başvurusu yaptıkları durumlarda destek alabileceklerdir. Hayvancılık kredisi veren bankalar bunun yanı sıra sadece mevcut hayvanlarını çoğaltmak isteyen kişilere değil, sıfırdan bir tesis kurarak yetiştiricilik yapacak kişilere de kredi vermektedirler.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık kredileri ile ilgili bu bilgilendirmeleri dikkate aldıktan sonra, birçok bankaya başvuru da bulunabilirsiniz. Başta Ziraat Bankası olmak üzere, Garanti Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bank, Deniz Bank ve Türkiye İş Bankası burada sizlere yardımcı olabilecek olan güvenilir banka kurumları arasında yer alıyor.

Nasıl Başvurulur

Hayvancılık kredisi veren bankalara başvurularınız sırasında başvuru nedeninizi açık bir şekilde müşteri temsilcinize bildirmelisiniz. Ardından da hangi miktarlarda kredi almak istediğinizi söyleyerek müşteri temsilcinizin araştırma yapmasına imkan tanımalısınız. Gerekli belgeleri sunduktan sonra banka görevlileri sizlerin kredi notuna bakacaktır. Kredi notu, geçmiş dönemlerde bankalar ile ilişkilerinizin neticesinde ortaya çıkan bir nottur. Bu not ne kadar yüksek ise bankalar sizlere o kadar fazla kredi vermektedirler. Çünkü bu puanın fazla olması, banka görevlileri tarafından güvenilir bir müşteri olarak nitelendirilmenize yardım etmektedir. Bu aşamayı da geçtikten sonra, gereken miktar banka tarafından belirli vadelere bölünerek sizlere kredi desteği sağlanır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.