Hayvancılık Kredisine Başvuru

Hayvancılık yapmak isteyenler için hayvancılık kredisi başvurusu yapmak ve alacakları krediyle işlerini kurmak veya geliştirmek oldukça önemlidir. Hayvancılık kredileri, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, tavuk yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği gibi birçok alanı kapsayan kredilerdir.

Hayvancılık kredisi almak isteyenler, hayvan yetiştiriciliğinin desteklenmesi amacıyla devlet tarafından özel uygulamaların yapıldığı, hibe kredilerin verildiği ve devlet bankaları tarafından uygun faiz oranlı kredilerin sağlandığı bir alandır. Devlet bankaları içerisinde yer alan Ziraat Bankası uzun yıllardır çiftçi ve hayvan yetiştiricilerine özel kredi imkanlarıyla ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında bazı özel bankalarda tarım kredisi başlığı altında hayvan yetiştiricilerine de kredi olanakları sunmaktadır.

KOSGEB Destekli Hayvancılık Kredisi

KOSGEB tarafından verilen hayvancılık kredilerinin belirli bir kapsamı bulunmaktadır. KOSGEB kredileri, hayvancılık yapmak isteyenler için canlı hayvan alımını kapsam dışı tutmaktadırlar. KOSGEB kredileriyle, tesis, çiftlik kurulumu, süt sağma makinesı, ürünlerin paketlenmesi gibi modern hayvancılık aletlerine kredi vermektedir. KOSGEB 50 bin lira hibe ve 100 bin lira 0 faizli krediyi hayvancılık yapmak isteyenlere sağlamaktadır.

KOSGEB hayvancılık kredisini alabilmek için kurumun verdiği 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimini almanız gerekmektedir. Kursun tamamlanmasının ardından kursta öğretilen veriler doğrultusunda hazırlanan bir proje KOSGEB’e sunulur. Projenin onaylanmasını takiben KOSGEB Hayvancılık Kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık kredisi veren bankalar hangileri olduğunu merak ediyorsanız, ilgili konu başlığımıza göz atınız. Buraya tıklayıp, bu banka ve finans kuruluşlarına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki bilgilere göz atmaya devam edebilirsiniz.

Hayvancılık kredisi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Uygun faiz avantajıyla hayvancılık kredisi veren Ziraat Bankası hayvancılık kredisi başvurusu için belli sayıda hayvan adetlerinin olması aranmaktadır. Her kredi seçeneği için hayvan adetleri değişkenlik göstermektedir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi başvurusu için gerekli olan evraklar, çiftçilik belgesi, kurulu olan tesise ilişkin tapu veya kira kontratı, teminata ilişkin belgeler ve nüfus cüzdan fotokopisidir.

Başvuru yapabilmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Ziraat bankasından başka;

  • TEB,
  • Denizbank,
  • Şekerbank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • Vakıfbank…

Farklı bankaların da değişik vade ve faiz oranlarla hayvan alma kredisi seçenekleri bulunmaktadır. Büyük ve küçükbaş hayvan almak için kredilere başvuru yapma yöntemleri ise şu şekildedir;

  • internet siteleri,
  • banka şubelerine başvurabilir,
  • müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.