Havale Ücreti Almayan Bankalar

Yapılan para transferleri esnasında Havale Ücreti Almayan Bankalar hangileridir? Bankacılık işlemlerini yoğun olarak kullanan kişiler için en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bu nedenle bugün sizlere bu bankaları ve kampanyalarını detaylı olarak belirtmek istiyoruz.

Masrafların karşılanabilmesi için müşterilerinden işlem ücreti talep eden finans kurumları, havale ve EFT gibi uygulamalardan küçük de olsa bir ücret almaktadırlar. Özellikle şubelerden yapılan transferler sırasında ilgili işletmenin birçok masrafı olmaktadır. Bu sebeple finans firmaları alternatif ödeme kanalı olan mobil uygulamalar ve İnternet şubelerine müşterilerini yönlendirmektedir. İnternet üzerinden ve mobil uygulamalardan havale işlemleri için 1 lira ile 5 lira arasında fiyat alınmaktadır. Banka bu sayede çalışmakta olan personelin iş yükünü düşürdüğü gibi kişilerin gider kalemlerini de azaltmaktadır. Müşterilerde hem hızlı bir şekilde işlerini tamamlamakta, hem de daha düşük ücretler ödemektedir. Özellikle son dönemlerde gelişen şubesiz bankacılık faaliyetleri sonucunda havale ve EFT ücretleri alınmamaktadır. Yapılan işlemlerden ücret almayan kurumlar, Finansbank, TEB, HSBC, ING, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, Albaraka Türk gibi bankalardır. Yeni bir anlayış geliştirmiş olduklarından bu firmaların müşterileri birçok işlemden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Enpara ve QNB Finansbank Havalesi

Şubesiz bankacılık sektöründe öncü işletmeler arasında yer alan QNB Finansbank ve Enpara üzerinden yapılan tüm uygulamaları ücretsiz olarak sunuyor. Bunun yanında En para hesap işletim ücreti de almamaktadır. ATM’ler, İnternet şube, mobil şube üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemler için hesap açtırmanız gerekmektedir. Hesap açabilmek için adrese gelen müşteri temsilcisi vasıtasıyla kolayca, vadesiz ve vadeli hesap açtırabilirsiniz.

Cepte TEB – TEB
Şube kullanmadan alacağınız hizmetlerde ücret almayan işletmelerden birisi de TEB’dir. Cepte TEB uygulamasıyla yapacağınız transferler için her hangi bir ücret ödemezsiniz.

Büyük Adım – HSBC
Para transferlerinden hiç bir ücret alınmayan Büyük Adım uygulamasında, 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz istenmektedir. Bu talebi yerine getirenlerden ücret talep edilmemektedir.

Günlük Paket – ING
ING tarafından uygulanan Günlük Paket sisteminde kredili mevduat hesabı açıp, 2 adet otomatik ödeme talimatı veren kişiler havale ve EFT için masraf ödememektedirler.

NUVO – Yapı Kredi
Şubesiz işlemlerde bir adım da Yapı Kredi’den gelmiştir. NUVO sistemiyle şubesiz bankacılık faaliyetlerine başlayan firma, yapılan işlemlerden masraf almamaktadır.

Senin Bankan – Kuveyt Türk
Şubesiz hizmet sunan bu uygulamasıyla Kuveyt Türk, transferler üzerinden hiçbir bedel almadığı gibi hesap işletim ücreti de almamaktadır.

Albaraka Türk
Katılım bankası olan Albaraka Türk yeni aldığı bir kararla, müşterilerinden EFT ve Havale ücreti almamaktadır.

Yukarıda vermiş olduğumuz bankalar ve ilgili kampanyaları için belirlenmiş sürelerin geçmiş olma ihtimaline karşın, lütfen tercih edeceğiniz kurumun resmi İnternet sitesi ya da şubelerinden bilgi edininiz. Bu bilgilendirme hizmetinden sonra yapacağınız tüm para transferi işlemleri, ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.