Havale Nedir?

Havale Nedir
Havale bankacılık sektöründe, aynı bankanın şubeleri ya da hesapları arasındaki yapılan para transfer işlemine denir. Bankadaki mevduat sahibi kişi kendi hesabına ya da hesaplarına veya bir başkasının hesabı ya da hesaplarına para transferi gerçekleştirebilir. Örneğin; A bankasında hesabı olan Ahmet, yine A bankasında ki Mehmet’in hesabına para transferi yapma işlemine havale denir. Havale çok kısa bir sürede diğer kişinin hesabına geçer ve havale için belli bir saat limiti yoktur. Genelde bankalar 7/24 havale hizmeti verebilmektedir. Banka mevduat hesabı sahibi kişi ayrı, ayrı bir kaç tane hesap açabilmekte ve bu hesapları arasında para transferi yaparak tüm işlemlerini kolaylaştırabilir.

Havale Ücretleri
Havale ücretleri bankaların kendi işlem türleri ve hizmet alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu konu hakkında bilgi verebilmemiz için, örneklendirdiğiniz bir banka olması gerekmektedir. Örneğin A bankasından havale yaparsam ne kadar ücret alınır gibi?… Bu konu hakkında sizlere yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki yorum butonuna hangi bankadan havale işlemi yapmak istediğinizi ve bu işlemi hangi hizmet noktası ile yapmak istediğinizi detaylı olarak beyan ediniz. Uzmanlarımız en kısa sürede cevaplandıracaktır. Örnek Soru Şekli ; Garanti bankası hesaplarım arası İnternet bankacılığı hizmeti ile 20 TL’lik bir havale işlemi yaparsam ne kadar tutar?

Havale nedir sorusunun cevabını bu sayfada bulamadığınızı düşünüyorsanız, lütfen bizlere sorularınızı daha detaylı bir şekilde bildiriniz. Yıldızlama ile beğeni ve şikayetinizi de, belirtebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.