Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan Halkbank, müşterilerine Paraf kredi kartı ürününü sunmaktadır. Paraf kredi kartı farklı alternatifler ile tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. Kişiler bu kartı kullanarak anlaşmalı olunan üye iş yerlerinden taksitli ve indirimli alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda kartı kullanırken, yapmış olduğunuz alışverişlerden ParafPara kazanıyorsunuz. Bu puanlar ile daha sonradan da alışveriş yapabiliyorsunuz. Nakit ihtiyaçlarınız olduğunda kartın sunmuş olduğu avans özelliğini kullanabilirsiniz. Yeni nesil kredi kartlarında bulunan temassız kart özelliğine sahiptir. Ayrıca Halkbank kredi kartı faizleri oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir.

Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Tüketicilerin gereksinimlerine göre farklı Paraf kart seçenekleri bulunuyor. Yıllık kart aidatları her kart için farklı ücretlendirilme ye tabidir. Paraf klasik kart yıllık aidatı 29 TL, Paraf gold kart yıllık aidatı 47.50 TL, Paraf platin kart yıllık aidatı 75 TL ve Paraf business kart yıllık aidatı ise 75 TL’dir.

Paraf Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartları için akdi faiz ve gecikme faizi olmak üzere iki tür faiz uygulanmaktadır. Hesap özeti borcu için minimum ödemenin altında borç ödemesi yapıldığında %1.81 akdi faiz uygulanırken, üzerinde borç ödemesi yapıldığında ise %2.30 gecikme faizi uygulanmaktadır. Nakit avans çekimleriniz için uygulanacak faiz oranı ise %1.81 olarak belirlenmiştir. Kıbrıs’ta bu kartı kullananlar için ise farklı oranlar söz konusudur. Nakit avans ve akdi faiz oranı olarak %2.06, gecikme faizi olarak ise %2.56 oran uygulanmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Halkbank Kredi Kartı Faizleri

Acil nakit gerektiği zamanlarda kredi kartından nakit avans çekebiliyorsunuz. Nakit avans çekimlerinde belirli bir miktarda ücret alınmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı nakit avans çekimleriniz de %3.78 + 5 TL ücret alınmaktadır. Yurt dışından nakit avans çektiğinizde ise %3.24 + 2.5 Dolar ücret alınır. Yabancı para dönüşümü gerektiren işlemlerde ise %1.08 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kartınızın borcunu ödeyemediğiniz durumlarda mevcut borcunuz için taksitlendirme yaptırabilirsiniz. Bu durumda uygulanacak olan faiz oranı %1.30’dur. Bununla beraber taksitli nakit avans çektiğinizde ise 9 taksite kadar %1.81 faiz oranı uygulanır. Kredi kartınızla fatura ödemesi yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatları için ücret kesintisi olmamaktadır. Ancak anlık fatura ödemelerinde 100 TL’ye kadar 1 TL, üzerinde ise %1 ücret alınmaktadır. Halk bankası kredi kartı faiz oranları hakkında bilgiler sunmaya çalıştık. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.