Halkbank Açık Hesap Faydaları Nelerdir?

Halk bankası, açık hesabı olanların hesaplarında para olmasa bile kredili bakiyelerinden para çekebiliyorlar! Hesapta para bulunmaması durumunda, bankanın belirlediği limit dahilinde banka şubelerinden ve Bank24’lerden para çekilebiliyor. Bank24 kartı ile alışveriş yapabilme imkanı’da sunuluyor. Halkbank açık hesap başvurusu ve özellikleri için alt kısımlara dikkat ediniz.

halk bank acik hesap

Halkbank açık hesap başvurusu

Ayrıca havale ve EFT gibi birçok bankacılık işlemlerini yapma imkanı veriliyor. Açık hesapla su, elektrik, telefon faturaları, kira, kredi taksiti gibi ödemeler için talimat verilebilir. Hesabınızda yeterli limitin bulunması durumunda, ödemeleriniz gecikmez ve düzenli olarak yapılır. İnsanların günlük yoğunluklarından dolayı ödemesi geciken işlemler, Halkbank açık hesap sayesinde çözüme kavuşmaktadır. Halk bankası  açık hesap ile müşterilerinin sadece nakit avans ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, farklı birçok bankacılık hizmeti’de sunuyor.

Halkbank Açık Hesap Özellikleri

Halkbank açık hesabı bulunanlar, bir çok bankacılık hizmetini aynı anda alabiliyorlar. Bu hizmetlere bir kaç örnek verecek olursak;

  • Bankanın belirlediği limit dahilinde şubelerden ya da Bank24’lerden nakit çekilebilir.
  • Havale ve Eft gibi para transferi işlemleri yapılabilir.
  • Açık hesaptan kullanım yapılmadığı sürece herhangi bir faiz veya işlem ücreti ödeme zorunluğu olmuyor.
  • Limit kullanımlarında herhangi bir masraf ya da komisyon ücreti alınmıyor.
  • Açık hesabın tanımlı olduğu vadesiz mevduat hesabından gerçekleştirilen ödeme talimatları, gecikmeye uğramadan zamanında yapılıyor.
  • Açık hesaptan kullanılan tutarın geri ödenmesi için banka şubesine gidilmesine gerek kalmıyor. Açık hesabın tanımlı bulunduğu vadesiz hesaba nakit girişi olduğu sürece, öncelikli olarak kredili bakiye kapatılmaktadır.
  • Kredili bakiye kullanımı için faiz hesabının eksiye geçtiği süre boyunca günlük olarak hesap yapılır. Müşterinin talebi doğrultusunda aylık ya da 3 aylık dönem sonunda hesaba yansıtılıyor.

Halkbank Açık Hesap Başvuru İşlemleri

Halkbank açık hesap başvurusu yapmak son derece kolay bir işlemdir. Cep telefonunun mesaj bölümüne girip 3452’ye “ACIKHESAP” bir boşluk “TC kimlik numarası” boşluk bırakıp “Gelir Bilgisi” boşluk bırakıp “talep edilen limit” yazarak mesaj gönderiniz.

Örnek SMS: ACIKHESAP 12343212343 3000 1500.

halk bank acik hesap

Halkbank açık hesap başvurusu

Göndermiş olduğunuz mesajın ardından, banka yaptığı araştırmalar sonucuna göre bir saat içerisinde müşteriye geri dönüş sağlamaktadır. Halkbank açık hesabın eksi limitini kullanacak müşteriler için düşük faiz oranları uyguluyor. Bu faiz oranlarını günlük olarak uygulamaktadır. Ayrıca halk bankası resmi İnternet sitesi, Halkbank İnternet şubesinden ya da Halk bankası Dialog üzerinden başvuru yapılabilir. Halkbank müşterisi olan ya da olmayan herkes açık hesap başvurusunda yapabiliyor. Halkbank sayfası üzerinden bir çok kampanyayı takip edebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları bizlere alt kısımdan iletebilirsiniz. Uzman kadromuz sizlere daha iyi bilgi akışı sağlamak için sürekli olarak araştırmalar yapmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.