Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Kimlik Kartım Kayboldu

Son günlerde “özel güvenlik kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım” gibi sorular gelmeye başladı. Bizde bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için güvenlik kimliği kaybolunca yapılması gerekenler nelerdir sorusuna yanıt bulduk.

Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Özel Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Öncelikle panik yapmanızı gerektirecek hiç bir etken olmadığını vurgulamak istiyoruz. Özel güvenlik kimliğini kaybeden güvenlik görevlileri, aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri lütfen dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

  • Öncelikle kimlik kartınızı kaybettiğiniz an, en yakın emniyet birimine (Cumhuriyet Savcılığı veya Polis Merkezi Amirliği) giderek kimliğinizi kaybettiğinizi beyan ediniz. Burada size verilecek olan “Kayıp eşya tutanağı” belgesinin üzerine, “aslı gibidir” ibaresinin konulmasını rica ediniz. Bu belgenin aslı da geçerli olmaktadır. Bu Kayıp eşya tutanağını saklıyor ve kaybetmiyoruz.
  • E-Randevu resmi İnternet sayfasına giriş yaparak, randevu alıyoruz. (Hali hazırda çalışıyor olanlar, şirket veya kurum dilekçesi ekleyecekler.)
  • Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf (Resmin arkasına ad ve soyadı yazmayı unutmayınız. Son 6 ay içinde; ön cephe beyaz zemin üzerine çekilmiş, sakalsız, kravatlı ve kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olacak şekilde çektirmeyi unutmayınız. Ayrıca fotokopi resimler kabul edilmemektedir.)
  • Sabıka kaydı (Sabıka kaydını e-devlet ya da adliye binasından alabilirsiniz. Sabıka kaydı alırken, Resmi Kurum konulu almayı unutmayınız.)

Faizsiz Kredi için Tıkla!

Kimlik Kartım Kayıp Nasıl Çıkarılır

Öncelikle gerekli belgeler ile birlikte nüfus cüzdanını da yanınıza almış olduğunuz dan emin olunuz. Sonrasında Polis bölgesinde ikamet edenler Güvenlik Şubeye, Jandarma bölgesinde ikamet edenler ise İl Jandarma Komutanlığına belgeleri ile birlikte gidecek. Sıranızı bekleyin ve sıra size gelince, yapacağınız işlemler oldukça kısa bir vaktinizi alacaktır. Yetkili personel getirmiş olduğunuz belgeleri kontrolü ettikten sonra, gerekli bilgileri sizinle paylaşacak. Yapmanız gerekenler bu kadar basit. Bundan sonra birimin yoğunluğuna göre, yeni kartınız çıktığında size bilgi verilecektir.

Nereden Yeni Kimlik Kartı Alacağım?

”Güvenlik kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım veya yenisi nereden alınır?” Sorularının adres yanıtları ise, aşağıda detayları ile birlikte verilmiştir.

Polis Bölgesinde İkamet Edenler İletişim Adresi: Abdi İpekçi C. İl Özel İdaresi Bayrampaşa Kaymakamlık Binası K:2 Oda No:244

  • Metrobüs ile Güvenlik Şubeye gitmek isteyenler “Bayrampaşa/Maltepe” durağında inebilir. Metrobüsten sonra, bir minibüs daha yapmanız gerekecektir. Yürüme mesafesi fazla vaktinizi (yarım saat, belki daha fazla) alabilir. Metro ile gelecek olanlar ise, “Sağmalcılar” durağını kullanabilir.
Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Güvenlik Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım

Jandarma Bölgesinde İkamet Eden Kişiler

Maslak İl Jandarma Komutanlığına gitmeniz gerekecektir. ”Güvenlik kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım” ve ”kaybolan güvenlik kimliğinin yenisi nasıl alınır sorularına” cevap bulmaya çalıştık. Özel güvenlik maaşları hakkında bilgi almak için lütfen sayfayı inceleyiniz. Ayrıca kimlik kartı bulanlar aşağıya “buluntu kimlik kartı veya kimlik buldum” başlıklı yazı bırakabilir. Böylece birbirimize yardımcı olmuş oluruz.

Lütfen tüm sorularınızı aşağıdaki yorum kutusundan bizlere iletiniz. Uzman kadro içerisinde hali hazırda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan personelimiz vardır. Özel ve güncel bilgiler almak için yorum yapabilirsiniz. Kredi banka

11 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.