Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen birçok kişi gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir diye merak etmektedirler. Bankalar için kredi vermedeki en önemli unsur, kişilerin krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceği olmaktadır. Bu nedenle kredi veren tüm bankalar, kredi notu, gelir belgesi ve sigortalılık süresi gibi çeşitli etmenlere bakmaktadırlar.

Gelir belgesi kişilerin geri ödemelerini nasıl yapabileceğini ve ne kadar bir geri ödeme olanağına sahip olduğunu göstermesi açısından bankalar için önemli bir belgedir. Ancak bazı bankalar düzenledikleri belirli kampanyalarla kredi notu düşük olanlara kredi vermekte veya gelir belgesi istemeden kredi olanağını müşterilerine sunmaktadırlar.

Bankalar çeşitli sebeplerden ötürü kredi çekme olanağına sahip olamayan, kredi notu, gelir belgesi beyanı gibi sebeplerden ötürü ellerinden kaçırdıkları müşterileri kazanabilmek için hizmetlerinde dönem dönem esnek uygulamalar gerçekleştirebilmektedirler. Çeşitli vade ve faiz seçenekleriyle gelir belgesiz kredi çekebilirsiniz.

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Çekilebilir mi?

Gelir belgesi istemeyen bankalar genel olarak kredi notu yüksek olan kişilere kredi olanağı sunmaktadırlar. Bunun haricinde aynı bankadan maaşını alan müşterilere de gelir belgelerini istemeye gerek olmadan kredi olanağı sunulmaktadır. Bankalar düzenli maaş ödemesini bankasından alan bu müşterilerin kredi geri ödemelerinde sıkıntı yaratmayacağının farkındadırlar. Bu nedenle maaş müşterilerinden bu belgeyi talep etmezler.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, düzenli bir bankacılık anlayışıyla hizmet veren bankalardır. Gelir belgesi istenmeyen kişiler, kredi notu risk seviyesinin üzerinde olan, vadeli mevduat hesabı bulunan, otomatik ödeme talimatı vermiş olan, para transferlerini bankası üzerinden gerçekleştiren müşterilerdir.

Eğer bir gelir belgeniz yoksa, gelirinizin olduğunu başka bir şekilde ispatlayarak da kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Örneğin üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulden kira gelirinizin bulunması kredi çekebilmenize olanak sağlayacaktır. Bunun haricinde çiftçiler ve esnaflarda çeşitli kredi olanaklarından faydalanırken gelir belgesi beyanında bulunmayabilirler.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Banka

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar;

  • Denizbank,
  • QNB Finansbank,
  • Türkiye İş bankası,
  • Akbank,
  • ING Bank,
  • Garanti bankası,
  • Odeabank…

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilmek için bankaların İnternet sitelerine girebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir veya banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.