Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler bu sayfada! Bankalar tarafından vatandaşın alışverişlerini taksitli ya da nakit ihtiyacı duymadan yapılması amacı ile verilen kartlardır. Bu banka kartları aracılığı ile bir çok kişi taksitli, sonradan ödemeli ya da avantajlı alışverişler yapabiliyor. Sunulan bu kartlara sahip olabilmek için banka ve finans kuruluşlarının talep ettiği şartları yerine getirmek gerekir. Bu talep ve şartları yerine getiren her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, şirketlerin sunmuş olduğu kartlara sahip olma hakkına sahiptir. Dilerseniz bu şartlara ve ”gelir belgesiz olarak kredi kartı alabilir miyim?” sorusuna değinelim.

Gelir Belgesi Olmadan Kart Alma Yöntemleri

Bir çok kişi düzenli gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırmalarının yanı sıra, bu belgeye sahip olmadan bankaların sunduğu kartlara’da sahip olmanın araştırmasını yapıyor. Bankalar bu ürünleri sunarken, sizden ya taşınmaz bir mal varlığı ya da daha değişik şartlar ve koşullar talep edebilirler. Bu nedenle hem hiç bir mal varlığına, hemde gelirinin olmayışına aldırmadan bu hizmetlerden yararlanmak istenmemelidir.

Gelir belgesi olmadan kredi kartı alabilmenin yolu, herhangi bir mali değeri olan mal varlığınızın olmasından geçebilir. Örnek vermek gerekirse “ev hanımlarına banka kartı” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Kredi Kartı başlıklı kategorimiz içerisinde, her türlü soruya cevap bulabileceğinizi umuyoruz. Sunulacak bu imkanlara sahip olabilmek için finans kuruluşları tarafından yapılan çok çeşitli araştırmalar vardır. Bunların en başında ”Findeks Kredi Notu” gelmektedir.

Kredi notu; Bireylerin geçmişte bankalar ile arasında geçmiş olan her türlü mali hizmetlerin iyi ya da kötü geçtiğinin belirlenebilir olmasını sağlamak amacı ile KKB (Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.) tarafından tutulan bir puanlama sistemidir. Bu hizmet sayesinde, geçmişte finans kuruluşları aracılığıyla kullanmış olduğunu her türlü bankacılık hizmetlerini, ne derece kullanmış olduğunuzu gözler önüne sermektedir.

Örneğin Akbank bireysel ihtiyaç kredisi için başvuru yaptıktan sonra, kullanmaya başladığınız bu ürünün geri ödemesinde gecikme yaşamış olabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası ya da Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan her türlü bankacılık kartlarına ait geri ödemeleri gecikmeli ya da hiç yapmamış olanların, bireysel kredi notu oldukça düşük olacaktır.

Oldukça düşük kredi puanına sahip bireyler, bir daha hiç bir banka ya da finans kuruluşundan her hangi bir hizmet alımına haiz olamayacaktır. Bu puanlama sistemini referans olarak kabul eden bankalar, Kredi Risk durumu kötü olan müşterilere hizmet sağlama konusunda temkinli davranmaktadır. Tüm bunları göz önüne alarak, bankacılık ödemelerinizi zamanında yapmanızı ve ödemesini sağlayamayacağınız bankacılık hizmetlerinden uzak durmanızı önemle tavsiye ederiz.

Gelir Belgesi Olmadan Kart Veren Banka

Yukarıda vermiş olduğumuz tüm bu bilgileri göz önüne alarak bankalara kart başvurusu yapabilirsiniz. Aslında buradaki ince ayrıntıya dikkat ederseniz, KKB skoru yüksek veya kabul edilebilir olanların başvurularının olumlu sonuç alması olacaktır. Ayrıca herhangi bir gelir belgesi veya taşınmaz mal varlığı olmasa bile, bankalar referans kağıdına bakarak işlem yapabilecektir. Lütfen yukarıda vermiş olduğumuz linkten banka skorunuzu nasıl sorgulayabileceğiniz konusunda bilgiler alınız. Skoru yüksek olan kişiler, bankalara başvurularını gerçekleştirebilirler.

Vermiş olduğumuz bilgiler dışında sormak istediklerinizi aşağıdan bizlere iletebilirsiniz. Kredibanka.org Uzman ekibi tarafından sorularınıza en kısa süre içerisinde cevap verilmeye çalışılacaktır. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.