Geçmiş Borç Sorgulama Yöntemleri Nelerdir? Borcunu Öğren

Geçmiş borç sorgulama işlemi yaparak, geçmiş’den gelen tüm borçları görebiliriz. Önceki borçlarından haberdar olmayan kişilerin bankalara olan başvuruları olumsuz sonuç alabiliyor. Bu nedenle önceki dönem borç ve bakiye sorgulama işlemi yapmak oldukça önemlidir. Sizlere bu işlemi yapabilmeniz için oldukça basit bir yöntem sunacağız.

gecmis borc sorgulama

Geçmiş borç sorgulama

Geçmişteki Borçlarımı Nasıl Öğrenirim?

Geçmişten kalan bir borcun var olup olmadığını öğrenmek oldukça basittir. Merak ediyorsanız, ilk yapmanız gereken işlem kredi notu sorgulama işlemi olacaktır. KKB skoru sorgulama olarakta tabir edilen, Findeks kredi notu öğrenme işlemini yaparak görebileceğiniz bazı bilgiler şu şekildedir;

  • Bankalara olan tüm borç ve bakiye bilgisi,
  • Bankaların size sunmuş olduğu kredi limiti,
  • Şu an kullanılan banka ve kredi kartı limitleri,
  • Tüm banka hesapları,
  • Geçmişte açılmış ve kapatılmış banka hesapları,
  • Ortalama kredi notu,
  • Önceki dönem gecikmeli ödenmiş kredi taksitleri,
  • Önceki dönem gecikmeli ödenmiş kredi kartı ödemeleri,

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu bilgilere, KKB skorunu sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayıp, puanlama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bankalar ile aranızda geçen her türlü bankacılık işlemlerini, detaylı olarak bu şekilde öğrenebilirsiniz. “Findeks kredi notu” belgesi almanız sizin aradığınız herşeyi ortaya çıkaracaktır. Banka geçmişi notlu risk raporu ile findeks tarafından sizlere sunulan bir belgedir.

Örneğin geçmişte her hangi bir bankaya kalan bakiyenizi ortaya çıkarabilir. Ayrıca geçmiş dönemlere ait kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık hizmetlerine ait ödemeleri nasıl gerçekleştirmiş olduğunuz, bu belge sayesinde ortaya çıkmaktadır. Güncel borç ve limit bilgilerinin de gösterildiği kredi risk raporu, bireysel olarak kişilere sunulan bir hizmettir.

Bankalar tarafından uzun bir süre önce kredi kartı ya da kredi gibi hizmetleri kullanmış ve bu hizmet ödemelerini unutmuş olabilirsiniz. Her ne kadar banka ve finans kuruluşları bu borçları geri alma konusunda sürekli olarak iletişim kurmaya çalışıyor olsa da, iletişim kuramamış olabilirler. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi risk raporu temin etmeniz durumunda, güncel ve geçmiş borç limit işlemleriniz ortaya çıkacaktır.

gecmis borc sorgulama

Geçmiş borç sorgulama

Bankalara Geçmişteki Borç Ve Bakiyeleri Sorgulama

Bazı platformları kullanarak sağlayacağınız kredi notu belgesi, ücretli bir hizmet olarak sunuluyor. Bu belge için yapılacak her bir talep için ayrı, ayrı ücret alınır. Notlu risk raporu ve kredi notuna istenen ücretleri öğrenmek için kredi notu sorgulama sayfamıza giriş yapmanızı öneririz.

Bugün sizlere “geçmiş banka borçlarımı sorgulamak veya öğrenmek istiyorum” adı altında vermiş olduğumuz bilgiler, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayımlamıştır. Bu konu hakkında tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Gerekli tüm bilgileri alt yorum butonu aracılığı ile paylaşma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Ek olarak gib resmi İnternet sitesine giriş yaparak, vergi borçlarını öğrenebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.