Geçen Sene Altın Fiyatları

Geçen Sene Altın Fiyatları

Milyonlarca vatandaşımızın yakın takibinde olan altın fiyatları sürekli olarak yükselmeye devam ediyor. Özellikle son günlerde yaşanan döviz artışı ile birlikte altın fiyatları da rekor kırmaya başladı. Altın piyasası kalbi olan Kapalı çarşı, en yoğun altın satışı ve alışı yapılan mekan olarak gösterilmektedir. Dilerseniz bu sene ve geçen yıl altın fiyatlarını kıyaslayarak aradaki farka göz atalım. ”Geçen Sene Altın Fiyatları”

Geçen Sene Altın Fiyatları

Geçen Sene Altın Fiyatları

Altının fiyatını etkileyen nedenlere göz atabilirsiniz.

Gram Altın Fiyatları

Genellikle düğünlerde görmeye alışık olduğumuz vazgeçilmez takı ”Çeyrek Altın” alıp başını gittiği için, alternatifi olarak ortaya çıkan ”Gram Altın” vatandaşların ilk tercihi haline geldi. Hem düğünlerde takı olarak kullanmak, hem de yatırım yapmak için uygun olan gram altın fiyatlarını artışı sizler için inceledik.

  • 28/01/2016 tarihinde 1 gram altının alış fiyatı 107,63 TL iken satış fiyatı 108,55 TL
  • 28/01/2017 tarihinde 1 gram altının alış fiyatı 146,87 TL iken satış fiyatı 148, 13 TL

Yani geçen sene bugün 1 gram altın alan ”Ali Bey”, bugün aynı altını sattığı zaman 38,32 TL kar etmiş oldu.

Çeyrek Altın Fiyatları

Çeyrek altın yatırım aracı olarak tercih edilse de, ülkemizde en yaygın olarak kullanılan düğün takısı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak son yıllarda çeyrek altın fiyatları yükselişe geçti ve düşmek bilmiyor. Ülkemizde en çok tercih edilen bu yatırım aracının fiyatlarında, bir yıllık artış ne kadar oldu? Çeyrek altına parasını yatıran vatandaş bir yılda ne kadar kazandı.

  • 28/01/2016 tarihinde çeyrek altının alış fiyatı 176,17 TL iken satış fiyatı 183,22
  • 28/01/2017 tarihinde çeyrek altının alış fiyatı 239,89 TL iken satış fiyatı 244,78 TL

Yani geçen sene bugün 1 çeyrek altın alan ”Ali Bey” aynı altını sattığı zaman 63,72 TL kar etmiş oldu.

Geçen Sene Altın Fiyatları

Geçen Sene Altın Fiyatları

Geçen Yıl Altın Kaç Paraydı?

Tüm dünya üzerinde kabul gören en değerli metal altın olarak gösterilmektedir. Altın çağlar boyunca zenginlik ve lüksü temsil etmiş bir yatırım aracı olarak değerlendirilmiştir. Günümüzde ise aynı şekilde zenginlik ve lüksü temsilin yanında, Altın yatırım aracı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Altın fiyatları diğer her şey gibi başta arz, talep ilişkisine bağlı olarak fiyatlarında dalgalanma gösterebilir. Bu enflasyon, likitide, stok durumu, riskler ve faiz oranları da yakından etkiler. Aynı şekilde Bilezik, Takı Setleri ve Külçe altın fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.