Geç EFT Ücretleri ve Saatleri

Geç Eft ücretleri ve saatleri hakkındaki tüm bilgileri bu sayfamızdan alabileceksiniz. Dileyen takipçilerimiz, en altta bulunan yorum yapma kutusuna sorularını bırakabilecek. Hesaplar arasında hızlı para akışını sağlayan işleme para transferi denir. Hesaplar ya da bankalar arasında yapılan bu işlemlerin tümünü havale ve Eft olarak adlandırırız. Aynı banka şubesi üzerinden yapılan para transferi işlemlerine havale, farklı banka şubeleri arasında yapılan para transferi işlemlerine ise Eft denilmektedir. Havale hakkında bilgi almak için buraya, Eft hakkında bilgi almak için ise buraya tıklayınız.

gec eft ucretleri

Geç Eft ücretleri

Eft yapmak isteyen ”gönderici” kişi, bankaların mesai saatlerini takip etmelidir. Nitekim, bankaların mesai saatleri içerisinde bu işlem gerçekleştirilir. Geç Eft ise mesai saatleri dışında kalan talimatları içermektedir. Banka müşterisinin mesai saatinden sonra verdiği transfer talimatı, bir sonraki günün transfer saatinde gerçekleşir. Geç Eft talimatı normal Eft ücretlerinden daha farklı olarak ücretlendirilir. Bu ücretler mobil uygulama, İnternet şubesi ve telefon bankacılığı ile ATM’lere göre farklılık göstermektedir. İşlem yapılan hizmet noktasına göre 5 ile 7 TL. arasında değişen bir ücret söz konusu olacaktır.

Bankaların Geç Eft Ücretleri ve Saatleri

Aşağıdaki listede geç Eft yapan bankaların saatleri ve işlem ücretleri yer alıyor. Belirtmiş olduğumuz transfer ücretleri normal yapılan işlem ücretlerinden farklı olmaktadır. Bu sebeple lütfen saate göre yapılan transfer işlem fiyatlarına dikkat ediniz.

EFT saati sonrası yapılan talimatlı işlem ücretleri;

  • ING Bank: geç Eft işlem saati 16:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılabiliyor. Mobil şubeden yapılacak işlem ücreti 6.5 TL, İnternet şubesinden yapılan işlem ücreti 7 TL, telefon bankacılığı için ise 30.00 TL ile 54.05 TL arasında değişmektedir.
  • Odeabank: 16:00’dan sonra geç Eft işlem saati başlıyor. İnternet şubesi, ATM ve mobil şubeden yapılan Geç Eft işlem ücreti 8 lira olarak değer bulur.
  • Türkiye iş bankası: bu işlem, saat 16:00’dan sonra başlıyor. Geç Eft için 6.5 TL. ücret alınıyor.
  • QNB Finansbank: 16:00 – 17:15 saatleri arasında yapılan farklı bankalara transfer işlemleri geç Eft olarak değerlendirilir. Yapılan bu işlemin ücreti ise 7 lira olarak değer bulur.
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası): 16:00’dan sonra başlamaktadır.
  • Yapıkredi: başlangıç saati 16:45 ile 17:20 saatleri arasında belirlenmiştir.
  • Akbank: Geç Eft saatleri 16:00 ile 17:00 arasında yapabilirsiniz. Bu saatler içinde yapılan hizmet ücreti ise 7.5 TL olarak değer buluyor.
  • Garanti bankası: 16:00’dan sonraki farklı banka transfer işlemleri, bu saatlere dahil olur. Geç Eft işlem ücreti ise cep bank için 5 TL, cep şubesi için 6.5 TL, telefon bankacılığı için ise 45.00 ile 90.00 Türk lirası arasında değişiklik gösteriyor.

Gecikmeli EFT Talimatı ve Normal Transferler

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hizmet bedelleri, bir çok bankaya göre değişiklik gösterebilir. Bankalar bu ücret ve saatleri değiştirme hakkına sahiptir. Ayrıca yine belirtmiş olduğumuz ücretlerden 3 aşağı, 5 yukarı rakamlar aynı olacaktır. Çok fazla bir fiyat farkı olmasa dahi, lütfen işlem saatindeki hizmet tutarını öğreniniz. İşlemi yaparken bu hizmet bedeli fiyatlarını öğrenebileceksiniz. Bankalar işlem sonuna doğru bu rakamları ”hizmet bedeli” ya da ”komisyon tutarı” olarak gösterecektir. Belirtmiş olduğumuz bu vurgular, daha farklı hizmet bedelleri adı altında gösterilebilir. Dilerseniz ibanla para gönderme sayfamıza göz atınız. Ayrıca BDDK tarafından bu fiyatlar için belirli oranlar göz önüne alınır. Dilerseniz motordan sorgulama yapabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.