Garanti Bonus Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Bilgileri

Garanti bankası bonus kredi kartını İnternet alışverişine açma işlemi yapmak için bankaya onay verilmesi gerekmektedir. ”Kredi kartım İnternet alışverişine açılsın!” Bu onay işlemi bir kaç farklı yöntem ile uygulanabilmektedir. Onay vermek için banka şubesine gitme zorunluluğu yoktur. Dilerseniz onay verme yöntemlerini kısa başlıklar altında sıralayalım.

Garanti İnternet Şubesinden Online Alışverişi Aktif Etme

ilk işlem olarak bu yöntemi denemenizde yarar olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü çok hızlı ve kolay bir yöntem olacaktır. Garanti bankası İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra aşağıda vereceğimiz yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

İnternet şubesi girişi yapın ve ardından altta kırmızı oklarla belirtilen ”Kart” menüsünün üzerine gelin.

kredi kartini internete acma

kart menüsü

Kredi Kartı” sekmesine tıkladığınız anda sizi kredi kartı bilgilerinizin olduğu sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfaya ulaştığınız zaman tüm kartlarınız görünecektir. İlgili kartınızı seçiniz.

garanti bonus internete acma

kart bilgileri bölümü

Seçmiş olduğunuz Garanti Bonus kredi kartı ”Kart Bilgileri” sekmesine tıklayınız. Kart bilgileri sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza Bonus kartınızla alakalı bilgiler gelecektir. Kart bilgileri, ödeme bilgileri gibi yazıları geçip, sayfanın aşağısına doğru inin.

bonusu internet kullanimina acma

kart düzenleme

Son resimde görmüş olduğunuz gibi ”Güvenlik Bilgileri” başlıklı yazının hemen altında bulunan ”Düzenle” butonuna basmanız gerekmektedir. Eğer resimde görüldüğü gibi ”Telefon / Posta Yoluyla AlışverişAçıkİnternetten AlışverişAçık ibareleri yer alıyorsa, zaten kartınız ”Online Alışveriş” için açıktır. Fakat bu bilgilerin sonunda ”Kapalı” ibaresi yer alıyorsa, bunu düzenle butonundan açık konuma getirerek İnternet alışverişine başlayabilirsiniz.

Garanti İnternet şubesi girişi!

Düzenle butonuna bastıktan sonra ”Telefon / Posta Yoluyla Alışveriş” seçeneği ve ”İnternet’ten Alışveriş” seçeneklerinin yanında butonlar belirecektir. Bu butonları açık veya kapalı konuma getirmenizin ardından, kaydet tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Tüm bu yapılan işlemlerin ardından artık Garanti bankası bonus kredi kartımı alışverişe açtım diyebilirsiniz.

bonus karti internete ac

bonusu internete açma

Kredi Kartıyla İnternet Alışverişi

Bu yıl itibariyle kredi kartları ile İnternet üzerinden alışveriş yapmak için ”Online alışveriş” seçeneğini aktif etme zorunluluğu getirildi. Garanti bankası müşterilerinden gelen ”Garanti bonus kredi kartını İnternet alışverişine açma işlemi nasıl yapılır?” sorusuna yanıt bulacağız.

Öncelikle İnternet üzerinden alışveriş yapmak için bankanıza onay vermeniz gerektiğini unutmayınız. ”Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu” (BDDK) tarafından belirlenen tarihler arasında onay verilmesi gerekmektedir. Bu tarihleri buradan öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Garanti Bonus kart sahiplerinin yapması gereken işlemi kısaca açıklayalım.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.