Garanti Bankası Kimin

Garanti Bankası Kimin?

Başlığı “Garanti Bankası Kimin” şeklinde atmamız ve bu şirket hakkında yapacağımız tüm paylaşımlar, ilerleyen süreçte farklılık gösterebilir. Güncel bankacılık hizmetleri veren bankalar arasında adını sıkça duyuran “Garanti Bankası”, bu sektöre ait bir çok alanda yapmış olduğu yenilikler ile oldukça dikkat çekmektedir. Dilerseniz bankayı detaylı bir şekilde inceleyelim…

Hakkında

  • İşlem kodu: Garan
  • Sloganı: “Başka bir arzunuz?”
  • Kuruluşu: 1946
  • Personel Sayısı: 8.000 (güncel olmayabilir)
  • Yönetim Kurulu Başkanı: Ferit Şahenk
  • Genel Müdür: Ali Fuat Erbil
  • Kodları: EFT 0062, SWIFT TGBATRIS
  • Şubeleri: 994
  • ATM’LERİ: 4.000 Üzerinde
  • Musterileri: 13 milyonun üzerinde

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Ankara’da 1946 yılı itibariyle kurulmuştur. 2014 yılında 106.0 milyar ABD Doları’nı aşan konsolide aktif büyüklüğü sayesinde, Türkiye Bankacılık sektörünün ikinci en büyük (özel) bankası olarak faaliyet gösteriyor.

Banka, yurt içinde ve yurt dışında kurmuş olduğu ortaklıkları ile entegre finansal hizmetler sunmaktadır. Ayrıca Kurumsal, Ticari, KOBİ, Özel, Bireysel ve Yatırım Bankacılığı gibi, Türkiye Bankacılık sektörü işlemlerinin tüm iş kanallarında faaliyetlerini sürdüren bir banka’dır.

2014 yıllarında ki yurt dışı şube sayısı 8 olarak gösterilirken, yurt içerisinde bu rakam 984 olarak değer bulmuştur. İngiltere, Almanya gibi ekonomisi dev görünen ülkelerde, temsilcilikleri bulunmaktadır. Oldukça üstün bir bankacılık teknolojisine sahip olan banka, müşterilerinin talep ettiği bir çok bankacılık hizmetini anında karşılayabilmektedir. Paramatik, Çağrı Merkezi, mobil, İnternet ve Telefon Bankacılığı hizmet noktaları olduğu gibi, sosyal platformlar üzerinde binlerce çalışanı mevcuttur. Oldukça yüksek sayıda bulunan çalışan sayısı ile müşterilerinin finansal çağrılarına, çok kısa bir süre içerisinde cevap verebilmektedir.

Müşteri memnuniyetine göstermiş olduğu önemi, hemen her sloganına yansıtmaya çalışır. “Başka bir arzunuz?” Ve “Garanti tam destek” sloganları bunlara örnek olabilir. Sürekli olarak kaynak sağlamış olduğu İnsan kaynakları ve teknolojik alt yapı hizmetleri, bankanın değerine değer katmıştır.

Bankanın hisseleri Türkiye’de işlem görürken, depo sertifikaları Amerika ve İngiltere’de işlem görmektedir. Bankanın Borsa İstanbul’daki halka açıklık fiili dolaşım oranı, her yıl değişebiliyor. Bu nedenle bu konu hakkında bir bilgi paylaşımı yapmayı uygun bulmuyoruz.

Banka Kime Ait?

Garanti Bankası %10 Doğuş Grubu, %39,9 İspanyol Finans Şirketi BBVA ve %50,09 ise diğer ortak şirketlere hisse dağılımı vardır. Garanti Bankası’nın en büyük hissedarı ve hisse sahibi %39,9 ile İspanyol Finans Şirketi BBVA olmaktadır. Diğer ortaklar olarak belirtilenler ise, halka arz ve yönetici hisseleri olmaktadır. Garanti Bankası Kimin başlıklı yazımızı hakkında yazılanlar, tamamı ile bilgi paylaşımı amaçlı yayınlanmıştır. Bu konu hakkında en güncel haber ve bilgileri, ilgili kuruluşun müşteri hizmetleri telefon numarası ya da resmi İnternet sayfası aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.