Garanti Bankası Kartsız Para Çekme – QR Kodu

Garanti paracard veya kredi kartını evde unutup, atm’den “kartsız para çekme” işlemi yapmak isteyenler dikkat! Bu konu hakkında merak edilen tüm soruları araştırdık ve sizler için sunduk. Garanti bankası kartsız para çekme işlemi yapmak için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

Kartsız Para Çekme Nedir?

Herhangi bir şekilde kredi veya banka kartı yanında olmayan kişiler için özel olarak sunulmuş bir hizmettir. Bir çok banka ve finans kuruluşu tarafından sunulmaktadır. Garanti bankası müşterilerine, oldukça kolay ve hızlı bir şekilde kullanma şansı verilen hizmettir. Garanti bankası QR kartsız para çekme işlemi, en çok kullanılan yöntemler arasındadır. Bu yöntemi nasıl kullanma şansına sahip olduğumuzu detaylıca açıklayalım.

ATM’den Kartsız Para Çekme Özelliği

Garanti bankası müşterileri, atm cihazlarından çok kolay ve hızlı bir şekilde kredi veya banka kartsız para çekebilir. Bu hizmeti almanın en kolay yöntemi “qr kodu ile para çekme” olacaktır. Kredi veya banka kartını herhangi bir yerde unutup, acil para çekmesi gerekenler için oldukça faydalı bir hizmettir. Bu hizmeti kullanmanın en kolay yöntemi, garanti bankası mobil uygulaması olacaktır.

Garanti Atm’den Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Öncelikle akıllı cep telefonlarına “garanti mobil uygulaması” indirmeniz gerekecektir. Mobil uygulama üzerinden bu işlemi yapmanız sadece 1 dakika sürecektir. Aşağıda verilen adımları takip ederek, ortalama 30 saniye içerisinde kart olmadan atm’den nakit para çekebilirsiniz. Takip edeceğiniz yönergeleri sunalım;

  • Öncelikle garanti bankası mobil şubesine giriş yapınız.
  • Açılan ana sayfa üzerinde görünen “işlemler” menüsüne giriniz.
  • İşlemler menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra karşımıza “para çekme/yatırma” menüsü görünecektir. (En alt satırda) Bu “para çekme ve yatırma” seçeneğine giriş yapınız.
garanti bankasi kartsiz para cekme

Kartsız para çekme

  • Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkacak olan sayfanın en üst bölümünde iki tane seçenek olacaktır. Bu seçeneklerin ilki yani sol bölümde olanı “para çekme” olacak, sağ tarafta olanı ise “para yatırma” olacaktır. Biz nakit çekeceğimiz için “para çekme” seçeneğini seçiyoruz.
  • Ardından kartsız olarak nakit çekmek istediğiniz “hesabı” seçiniz.
  • Ardından bir alt kutucuğa ihtiyacınız olan “nakit para tutarını” belirtiniz.

kartsiz para cekme

  • Ardından en altta bulunan yeşil renkli “şimdi çek” butonuna basın.

https://www.kredibanka.org/garanti-bankasi-hesap-numarasi-ogrenme/

Şimdi çek butonuna basmadan hemen önce atm cihazının üzerinde bulunan “giriş” tuşuna basıyoruz. Ardından ekrana gelen seçenekler içerisinde bulunan “para çekme” tuşuna basıyoruz. Artık şimdi çek butonuna basarak parayı alabiliriz. Şimdi çek tuşuna bastıktan sonra karşımıza cep telefonu kamerası” çıkacaktır. Bu kamera yardımı ile ATM cihazı üzerinde bulunan “kare kodu” okutunuz. Bu kare kodu okuduktan hemen sonra talep etmiş olduğunuz nakit para tutarı, nakit verilen alandan sunulacaktır. Tabii ki hesapta yeterli bakiye bulunması gerekiyor. Hesapta yeterli bakiye olmaması, para çekme işlemini olumsuz etkileyecektir. Herhangi bir aksilik olması halinde, alo garanti müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarasına ulaşmak için hemen bir alt satıra ilgili sayfamızı ekleyeceğiz.

https://www.kredibanka.org/garanti-bankasi-musteri-hizmetleri-telefon-numarasi/

Atm’den Kartsız Para Çekme Komisyonu

Bu işlemi garanti mobil şube üzerinden yaptığınız için herhangi bir komisyon veya işlem ücreti ödemezsiniz. Lakin aynı işlemi “hesaptan para çekme” yaptığınızı var sayıyoruz. Kredi kartı veya farklı bir kredili hesaptan para çekerseniz, o işlem türüne göre komisyon alınabilir. Bilindiği üzere vadesiz mevduat hesabı üzerinden dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Özellikle maaş hesabı olan kişiler, günün her saati çekebilir veya yatırabiliyor. Bu nedenle bankalar bu tip uygulamalar üzerinden, çok daha rahat ve güvenli bir şekilde atm’den kartsız para çekme seçenekleri sunuyor.

QR Kare Kodu ile En Fazla Kaç Para Çekilir?

Garanti paramatik cihazları üzerinden günlük üçbin (3.000) liraya kadar nakit çekebilirsiniz. Banka resmi kanalları üzerinden, bu limiti değiştirebilir. Dilerseniz kredi kartı limit arttırma işlemi hakkında bilgi almak için hemen alt satırda verilen linki gözden geçiriniz.

https://www.kredibanka.org/garanti-bonus-kredi-karti-limiti/

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.