Garanti Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Garanti Bankası Hesap Numarası

Garanti bankası tarafından sağlanan bankacılık hizmetlerini alıyorsanız ya da garanti bankasına ait bir hesaba sahipseniz, mutlaka bir hesap numaranız vardır. Bu hesap numaranızı bankanın sunmuş olduğu bir çok bankacılık hizmetini alırken kullanma şansına sahip olduğunuz gibi, bir çok bankacılık hizmet noktası girişinde gerekli olabilmektedir. Banka müşterileri hesap numaralarını genellikle para transferi işlemleri yaparken kullanıyor olsalar bile, farklı bir çok bankacılık işlemi için gerekli olabilmektedir. Örneğin hizmet almış olduğunuz garanti bankasının diğer şubeleri arası yapacağınız para transferi işlemi  (havale nedir?) için, hesap numarası gerekli bir bilgi olmaktadır. 2005 yılından bu yana ülkemiz bankacılık sektörü içerisindeki yerini almış olan banka iban numaraları, artık müşterileri bu tür işlemleri hesap numarası ile yapma gereğinden kurtarmıştır. Özellikle garanti bankası aracılığı ile para transfer  (EFT, Havale) işlemleri gerçekleştirecek kişiler için, Garanti bankası iban numarası sorgulama işlemi yapmaları tavsiye edilmektedir.

 

Garanti Bankası Hesap Numarası Öğrenme İşlemi

Garanti bankası hesap numarası öğrenme işlemi banka müşterisi olan kişileriçin oldukça kolay bir işlemdir. Hesap numaranızı öğrenmek için hemen Garanti bankası İnternet şubesi girişi yaparak, hesaplarım menüsüne tıklamanız yeterli olacaktır. Bu menü içerisinde yer alan hesaplarınıza ait bilgileri ve hesap numaranızı sorgulama işlemi yapmış olduğunuzu göreceksiniz. Bu işlemi yapmanız aynı zamanda size iban numaranızı, hesap numaranızı ve şube kodu gibi bilgileri öğrenmek için yeterli olacaktır. Ayrıca hesabınıza ait numarayı Garanti bankası müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığı ile çok kolay ve güvenli bir şekilde öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Hattın diğer ucundaki müşteri danışmanı telefonu açtığı an “Garanti Bankası hesap numaramı öğrenmek istiyorum” diye bir cümle kurmanız yeterli olacaktır. Bu cümleyi kurduktan sonra sorulacak bir kaç güvenlik sorusunun ardından, anında garanti hesap no öğrenme işlemi görülecek ve banka hesabınıza ait numarayı öğrenmiş olacaksınız.

Garanti-bankasi-hesap-numarasi-ogrenme

Garanti Bankası Hesap Numarası Ve İban

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi iban numaranızı sorgulayarak Garanti bankası hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İban numarası uluslararası bir hesap numarası olduğu için, iban içerisinde şube kodu ve hesap numarası gibi bilgileri öğrenme şansına sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz. Ayrıca iban numaranız ile dilediğiniz tüm para transferi işlemlerinizi anında gerçekleştirme şansına sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.