Garanti Bankası EFT İptali

Para Transferi İptali

Garanti Bankası EFT İptali yapmak artık kolay! Yanlış kişiye para gönderdim diye üzülmeyin. Hemen iptal edebilir, paranın yönünü değiştirebilirsiniz.
EFT işlemi yapmak için gereken iban numarası hakkında detaylı bilgileri “sorgulama” sayfasında bulabilirsiniz. Dilerseniz “iban numarası” veya bazı bankalar da sadece hesap numarası, isim ve soyisim ile yapılan eft işlemini iptal etme yöntemlerine göz atalım.

Garanti Bankası EFT İptali

Garanti Bankası EFT İptali

Garanti Bankası EFT İptali

Garanti bankası aracılığı ile yapacağınız ya da yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal etmek için bir kaç farklı yöntem mevcuttur. Bunlar;

  • Garanti bankası telefon bankacılığı (Alo Garanti) hizmet numarası
  • Banka yerel şubeleri
  • İnternet şubesi

EFT İptal Etme Başvurusu

Alo Garanti Çağrı Merkezi: Garanti bankası telefon bankacılığı hizmet numarasını arayıp anında EFT işlemini iptal edebilirsiniz. Alo Garanti çağrı merkezi numarasını tuşlayın ve müşteri temsilcisine “para transferi yaptım ama iptal etmek istiyorum” gibi bir cümle kurun. Talep etmiş olduğunuz bu durum sonrası müşteri temsilcisi talebinizi anında yerine getirecektir. Fakat iptal etme işlemi için oldukça hızlı haraket etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Para gönderici yani sizin hesabınızdan, alıcı kişinin hesabına geçmeden iptal işlemini yapmanız oldukça hızlı bir geri dönüş sağlayacaktır. Özellikle hafta sonları ve Garanti EFT saatleri sonrası yapmış olduğunuz “Talimatlı EFT işlemi”, paranın işlem saati geldiğinde hesaba aktarılır. Bu paranın hesaba aktarılmasını beklemeden işlemi durdurmak için talep belirtmeniz, oldukça hızlı bir şekilde iptalini sağlayacaktır.

Şubelerden EFT İptali: Hemen size en yakın Garanti bankası şubesine giderek “EFT işlemi mi iptal etmek istiyorum.” cümlesini kurmanız yeterli olacaktır. Bu talebiniz sonrası Garanti bankasının deneyimli personelleri sizinle en iyi şekilde ilgilenecek ve transferi durdurmak mümkünse bunu anında yapacaklardır.

İnternet Bankacılığı iptal etme: Garanti bankası İnternet şubesine giriş sonrası, para transfer menüsünü kullanarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız belirtmiş olduğumuz gibi para transferini yapmanız sonrası, oldukça hızlı hareket etmelisiniz. Para ”Gönderen” hesabından çıkarak ”Alıcı” hesaba ulaşmadan, iptal işlemini tamamlamanız oldukça hızlı bir geri dönüş sağlayacaktır. Özellikle hafta sonu ve eft saati sonrası veya öncesi yapılan işlemlerin iptali oldukça kolay gerçekleşecektir.

Garanti Bankası EFT İptali

Garanti Bankası EFT İptali

Yukarıda sizlere ”Garanti bankasından yapmış olduğum eft işlemin nasıl iptal ederim?” sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Dilerseniz bu konu hakkında ki tüm soru, görüş ve önerilerinizi bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Yardımı olduğunu düşündüğünüz tüm konularımızı, Sosyal medya paylaş butonu aracılığı ile yakınlarınızla paylaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.