Garanti Bankası Dosya Masrafı Alma

Garanti Bankası Dosya Masrafı Alma

Garanti bankası dosya masrafı alma işlemleri artık mümkün! Geriye dönük kullanılmış kredilere ait dosya masrafları, artık oldukça kolay bir şekilde alınabiliyor. Geçmişte Garanti bankası tarafından kredi kullanmış bir banka müşterisi, bu kredi için bankaya ödemiş olduğu dosya masrafını ortalama bir, üç aylık bir zaman dilimi içinde alabiliyor. Yazımızın devamını okuyarak, bu konu hakkında ki tüm detaylara sahip olabilirsiniz.

Dosya Masrafını Nasıl Geri Alırım?

Kullanmış olduğunuz kredi için banka sizden dosya masrafı adı altında bir ücret kesmiş ise, bu parayı geri alabilirsiniz. Öncelikle kredi kullandığınız banka şubesine giderek, geçmiş on yıl içerisinde kullandığınız kredilere ait dosya masraflarını geriye talep ettiğinizi bir dilekçe ile belirtiniz. Şubeden gelen yanıt olumsuz bir cevap ise, hiç vakit kaybetmeden banka genel müdürlüğüne dilekçe ile aynı işlemi yapınız. Genel müdürlük tarafından gelen yanıt olumsuz olursa, artık hakkınızı kanuni yollar ile aramaya gidiniz. Hukuki mücadeleye ücretsiz ve devlet yardımı alarak devam edebilmek için “Tüketici Hakem heyeti” faaliyet gösteriyor. Tüketici hakem heyeti yardımı ile nasıl kanuni işlemlere başlama şansına sahip olduğunuzu, yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hakem Heyeti Dosya Masrafı Başvurusu

Tüketici hakem heyetine başvurmadan önce, şubenize giderek kullanmış olduğunuz kredilere ait dosya masraflarını gösterir belge istediğinizi beyan ediniz. Bankalar bu belgeleri vermek için, sizden bir ücret talep edebilirler. Talep ettikleri bu ücreti öderseniz, dekont almayı kesinlikle unutmuyoruz. Çünkü bu ücreti aynı şekilde geri alacağız. Belgeleri ve dekontu alıp, ikamet ettiğimiz ilçenin genelde kaymakamlık binası içinde bulunan “Tüketici Hakem heyetine” gidiyoruz. Burada hazır örnekleri bulunan “Dosya masrafları geri alma dilekçesi“‘ size sunulur, bu dilekçeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız istenir. Bu dilekçeyi doldurup nüfus cüzdanı, belge ve dekont ile birlikte ilgili memura veriyoruz. Bundan sonrası ile hakem heyeti ilgileniyor. Ortalama bir ila üç ay gibi kısa süreler içinde sonuçlanan davalar, genelde tüketiciler lehine sonuçlanıyor. Davanın kazanılması sonucu davaya konu olan para miktarı, hesabınıza tebliğ tarihi süresinde yatıyor. Kredi Dosya Masrafını Geri al! Ya da iş bankası dosya masrafını geri alma konu başlıklarımızı gözden geçirebilirsiniz.

Garanti-dosya-masrafi-geri-almakYukarıda bahsetmiş olduğumuz “Garanti bankası dosya masraflarını nasıl geri alabilirim?” Başlıklı yazımızı, tamamen bilgilendirme amacı ile hazırlamış bulunuyoruz. İlgili konu hakkında tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.