Garanti Bankası Çeyiz Hesabı

Garanti Bankası Çeyiz Hesabı

Garanti bankası çeyiz hesabı sahibi olan gençler, evlilik tarihinde ekonomik olarak oldukça büyük bir avantaj sahibi oluyor! Hemen Garanti bankası şubelerine giderek devlet destekli Çeyiz Hesabı açtırın, geleceğinizi garanti altına alın.

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için devlet katkılı çeyiz hesabı şartları başlıklı yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Şartlara uyum sağlayan vatandaşlar Garanti bankası şubelerine giderek, çok kısa bir süre içerisinde çeyiz hesabı sahibi olabilirler.

Devlet-destekli-ceyiz-hesabi-garanti-bankasiDevlet Katkılı Çeyiz Hesap

Çeyiz hesabına sahip olmak için en geç 24 yaşında başvurulması gerekiyor. 27 yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, devlet katkısı alamayacaklar. Ayrıca 18 yaş altında olan gençler için velileri çeyiz hesap açabilirler. Toplamda üç yıl boyunca düzenli ödeme yapılması gereken çeyiz hesabına, aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Aylık Ödemesini Geciktirirsem Ne Olur?

Gecikmeler için belirli şartlar bulunur; Örneğin aylık ödeme yapan bir katılımcı bir (1) yıl içinde en fazla üç (3) aylık gecikme yapabilirken, üç (3) aylık düzenli ödeme seçeneğinden faydalanan bir katılımcı yıl içinde en fazla bir (1) kere gecikme hakkına sahip olur. Bu ödeme sürelerini aşan kişi ya da kişiler, devlet katkısından yararlanma şansına sahip olamazlar. Üç yıl boyunca sürekli ve düzenli ödeme gerçekleştiren bir kişi, aylık yüz (100), üç aylık ise en az üç yüz (300) lira ödeme yapması gerekiyor. Dönem sonunda katılımcının eline geçecek toplam tutar ise, beş bin (5.000) TL’yi geçmeyecektir.

Garanti-ceyiz-hesapYukarıda belirtmiş olduğumuz “Garanti Bankası çeyiz hesabı açmak” başlıklı yazımız, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yayımlanmıştır. Bankanın çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgiyi, Garanti bankası resmi İnternet sayfası aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca Garanti bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ile irtibata geçerek, çeyiz hesabı hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu sorma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Alo Garanti Tam Destek hattı ile, bankacılık işlemlerinizi kolay ve keyifli bir şekilde sağlama şansına sahipsiniz. Devlet destekli çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmış olduğumuz sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.