Findex Kredi Skoru

Findex Kredi Skoru

Bir çok banka artık müşterinin kredi ya da kredi kartı hizmet taleplerini değerlendirirken, findex kredi skoruna bakmaktadır. Bireysel Findex kredi skoru müşterinin geçmişte bankalar ile arasın da yaşanmış her türlü bankacılık işlemlerinin, sayısal analiz sonuçları göz önüne alınarak değer kazanması ya da kaybetmesidir. Örneğin bir banka müşterisi geçmişte bir banka tarafından sağlanan kredi kampanyasından yararlanmış olabilir. Bu kredi kullanımı esnasında taksit tutarlarını geciktirmiş ya da bir kaçını hiç ödememiş ise, müşterinin Findex kredi skoru oldukça aşağılarda olacaktır. Bir diğer örnek ise bir banka müşterisi yine bankaların her hangi bir kredi olanağını kullanmış ve bu kredi kullanımı süresince taksit tutarlarını aksatmadan ve zamanın da ödemiş ise, mutlaka o kişinin findex kredi skoru yüksek olacaktır. Bu kredi skoru düşük olan kişinin bankaların kredi hizmetinden yararlanma ihtimali düşük olurken, diğer taraftan findex kredi skoru oldukça yüksek olan banka müşterisine bankalar kredi vermek için kendileri teklifte bulunacaktır.

Bireysel Findex Kredi Skoru

Banka müşterilerinin her biri için kendine özel kredi skoru belirlenmektedir. Bu kredi skorunu KKB şirketi belirlerken, findex platformu aracılığı ile öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Kredi skoru nasıl yükselir gibi sorular kafanızda oluşuyor ise, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Findex kredi skoru en yüksek 1900 olurken, en düşük ”0” olarak değer kazanmaktadır.

findex-kredi-skoru

Findex Kredi Skoru Yüksek Olan Müşteri

Findex kredi skoru 1900 ya da buna yakın olan bir banka müşterisi, bir çok bankanın kredi ya da kredi kartı hizmetlerine başvuru talebi gerçekleştirebilir. Diğer taraftan düşük skora sahip müşteride başvuru yapma hakkına sahip olurken, yüksek findex skoruna sahip bireyin bu hizmetlerden yararlanma ihtimali daha yüksektir.

Findex Kredi Skoru Düşük Olan Müşteri

Fakat diğer taraftan findex kredi skoru düşük olan bir banka müşterisi, bankaların sunmuş olduğu kredi ya da kredi kartı hizmetlerinden artık yararlanamayacaktır. Bunun sebebi ise bireysel findex kredi skorunun bankalar tarafından bir referans olarak değerlendirilmesi ve oldukça kaliteli bir şirket tarafından hazırlanmış olması gelmektedir. Geçmişte bankacılık hizmetlerinde sorun yaşayan bir müşteriye, hiç bir banka artık hizmetleri hakkında destek sunmak istemeyecektir. Fakat bu konu bankalara göre farklılık gösterebileceği gibi, her bankada aynı olmayabilecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.