Findeks Ticari Kredi Notu

Bir çok şirket tarafından bize gelen mailler de “Findeks ticari kredi notu nedir?”  ve bu tip sorular sorulmaktadır. Bizde bu konuyu derinlemesine araştırıp, sizler için sunmaya karar verdik. Dilerseniz hemen puan sorgulaması yaparak, bu konuyu daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ticari Kredi Notu Ne Demek

Kredi notu bireysel müşterilerin yanında ticari kurum ve kuruluşlar içinde oldukça önemli bir veridir. Bireysel müşterilerde kredi ve kredi kartı ürünlerinin alınması esnasında sorgulanan kredi notu puanına, kurumsal müşterilerde kurum için kredi çekerken, kurum kredi kartlarının alımında, çek karnesi onaylaması yapılırken, teminat mektupları kullanılmak istendiğinde bakılmaktadır. Bu nedenle kurumlar bu tip bankacılık işlemlerinden önce mutlaka ticari kredi notu sorgulama yapmalı ve olası kredi reddi gibi yaşanacak olumsuz durumların önüne geçmelidir. Kredi notu sorgulaması ardından kurumlar olası kredi limitlerini belirleyerek en uygun şekilde bankacılık işlemlerini kullanabilirler.

Ticari KKB Skoru Nasıl Öğrenilir?

Ticari kredi notu öğrenme için üç yöntem bulunmaktadır. Bunlar, bunlar bankalar aracılığıyla, kredi kayıt bürosu internet sitesi üzerinden ve ticari kredi notu öğrenme işlemidir. Dokuz bankanın iştirakiyle kurulmuş olan ve kredi kayıt bürosu tarafından hayata geçirilmiş findeks sistemi, ticari puanı sorgulamak için ideal bir sistemdir. Findeks sistemi üzerinden yapılacak olan ilk sorgulama ücretsiz olarak gerçekleştirilirken, bundan sonraki sorgulama işlemleri için paket satın almanız gerekecektir. Findeks üzerinden ticari kredi not öğrenme yanında risk raporu, çek raporu, teminat mektubu sorgulama gibi paketleri de satın alabilirsiniz. ”Kurumsal müşteriler” için paket fiyatları almak istediğiniz hizmete göre değişkenlik göstermektedir. Findeks siteminde 58 lira gibi bir ücretten başlayan paket fiyatları 22 bin 500 lira gibi rakamlara kadar çıkabilmektedir. Findeks üzerinden alınan başarı grafiği de, aynı oranda artış gösterecektir. KKB puanı sorgulama hizmetinden kendiniz için faydalanabileceğiniz gibi iş yapacağınız diğer ticari işletmeler hakkında bilgi alabilmek için de sistemi kullanabilirsiniz.

Findekse Kurumsal Üye Olma Başvurusu

Findeks sistemine kurumsal üye olabilmek için, kurumsal üyelik formu findeks internet sitesi üzerinden doldurulup onaylanır. Başvuru formunun ve sözleşmenin çıktısı alınarak, bankalara veya ticaret odasına gidilerek başvuru işlemi tamamlanır. Başvuru sonucu başvuru durum ekranından takip edilir ve başvurunuzun onaylanmasının ardından parola ve güvenlik resmi belirlenerek findeks sistemine kurumsal üye olarak giriş yapılır. Bu aşamaların tamamlanmasıyla birlikte findeks sistemi üzerinden ticari kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Findeks ticari kredi notu ya da puanı sorgulama ve öğrenme hakkında bilgiler paylaşmaya çalıştık. Bu konular hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için kategorileri incelemeye başlayabilirsiniz. Soruları, en altta bulunan yorum kısmına yazabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.