Findeks Ticari Kredi Notu

Findeks Ticari Kredi Notu

Bir çok Kurum Findeks ticari kredi notu nedir olduğunu öğrenebilmek için, findeks platformuna kayıt olmaktadır. Yazımızın detaylarında findeks ticari kredi notu hakkında bilgi edinebilir ve findeks sistemine kurumsal başvurunun nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Findeks Ticari Kredi Notu

Findeks Ticari Kredi Notu

Ticari Kredi Notu Nedir?

Kredi notu bireysel müşterilerin yanında ticari kurum ve kuruluşlar içinde oldukça önemli bir veridir. Bireysel müşterilerde kredi ve kredi kartı ürünlerinin alınması esnasında sorgulanan kredi notu puanına, kurumsal müşterilerde kurum için kredi çekerken, kurum kredi kartlarının alımında, çek karnesi onaylaması yapılırken, teminat mektupları kullanılmak istendiğinde bakılmaktadır. Bu nedenle kurumlar bu tip bankacılık işlemlerinden önce mutlaka ticari kredi notu sorgulama yapmalı ve olası kredi reddi gibi yaşanacak olumsuz durumların önüne geçmelidir. Kredi notu sorgulaması ardından kurumlar olası kredi limitlerini belirleyerek en uygun şekilde bankacılık işlemlerini kullanabilirler.

Ticari Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Ticari kredi notu öğrenme için üç yöntem bulunmaktadır. Bunlar, bunlar bankalar aracılığıyla, kredi kayıt bürosu internet sitesi üzerinden ve findeks ticari kredi notu öğrenme işlemidir. Dokuz bankanın iştirakiyle kurulmuş olan ve kredi kayıt bürosu tarafından hayata geçirilmiş findeks sistemi ticari kredi notu sorgulamaları için ideal bir sisteme sahiptir. Findeks sistemi üzerinden yapılacak olan ilk sorgulama ücretsiz olarak gerçekleştirilirken, bundan sonraki sorgulama işlemleri için paket satın almanız gerekecektir. Findeks üzerinden ticari kredi not öğrenme yanında risk raporu, çek raporu, teminat mektubu sorgulama gibi paketleri de satın alabilirsiniz. ”Kurumsal müşteriler” için paket fiyatları almak istediğiniz hizmete göre değişkenlik göstermektedir. Findeks siteminde 58 lira gibi bir ücretten başlayan paket fiyatları 22 bin 500 lira gibi rakamlara kadar çıkabilmektedir. Findeks üzerinden alacağınız hizmetle birlikte başarı grafiğinizde aynı oranda artış gösterecektir. Findeks kredi sorgulama hizmetinden kendiniz için faydalanabileceğiniz gibi iş yapacağınız diğer ticari işletmeler hakkında bilgi alabilmek için de sistemi kullanabilirsiniz.

Findeks Kurumsal Üyelik

Findeks sistemine kurumsal üye olabilmek için, kurumsal üyelik formu findeks internet sitesi üzerinden doldurulup onaylanır. Başvuru formunun ve sözleşmenin çıktısı alınarak, bankalara veya ticaret odasına gidilerek başvuru işlemi tamamlanır. Başvuru sonucu başvuru durum ekranından takip edilir ve başvurunuzun onaylanmasının ardından parola ve güvenlik resmi belirlenerek findeks sistemine kurumsal üye olarak giriş yapılır. Bu aşamaların tamamlanmasıyla birlikte findeks sistemi üzerinden ticari kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Findeks Ticari Kredi Notu

Findeks Ticari Kredi Notu

Findeks ticari kredi notu ya da puanı sorgulama ve öğrenme hakkında bilgiler paylaşmaya çalıştık. Bu konular hakkında yeterince bilgi aldıysanız KREDİ NOTU kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizi takipte kalınız. KrediBanka.Org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.