Findeks Kredi notu yükseltme

Findeks Kredi notu yükseltme Bankalar müşterilerine kredi verip, veremeyeceğine karar verirken findeks kredi notu sorgulama değerlerini kullanırlar. Bu sistem kişinin ekonomik gelir düzeyine göre yaşam standartlarını, kullanacağı bireysel kredinin taksitlerini ödeyip ödemeyeceği hakkında ufak sinyaller vermektedir. Bu sistem yardımı ile kişinin geçmişteki bankalar ile arasında geçen tüm belge ve puan tablosunu oluşturur. Her banka kendine özgü kredi verme politikasına sahiptir. Banka kredi notunuzu yükseltmek için bankaların siz müşterilerine sunmuş olduğu kredi, kredi kartı gibi ürünlerinin ödeme düzenlerini aksatmamak ve geciktirmemek kredi risk raporu yükseltme açısından en önemli unsurlardır. Findeks kredi notuna göre bankalar kredi ve kredi kartı ödemelerinde gecikme, düzensizlik ve aksatmalar gerçekleştiğinde kredi notunuzu olumsuz etkileyeceği için bu gibi durumlardan kaçınmamız gerektiğini vurgulamamız gerekiyor. Bu tür durumlar meydana geldiğinde bankaların kredi ve kredi kartı verme konusunda farklı bir uygulama uygulayarak siz değerli müşterilerine red cevabını vererek müşterilerini geri çevirebilmektedir.

Kredi risk raporu : Bir önceki yazımızda belirttiğimiz üzere bankalar kredi notu değerlerine bakarak müşterilerine kredi verip, vermeme konusunda bir karara varmaktadır. Tabii ki bu anlamda en önemli kriter kredi notumuzun yüksek olmasıdır. Buna göre eğer kredi notunuz düşükse kredi alma şansınız çok aşağılarda demektir. Sizler için hazırlamış olduğumuz değer tablosunu yazımızın devamında belirteceğiz ve sizler için kredi notu değerlerini baştan sona açıklayıcı bir şekilde şablon halinde vereceğiz. Öncelikle kredi şablonunda belirlemeniz gereken kuralları kısaca listelemek gerekirse en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak belirteceğiz. Sizlerde bu kurallardan yola çıkarak kredi olasılığınızın hangi oranda olduğunu, findeks kredi platformundan almış olduğunuz raporunuz ile belirleme şansına sahip olacaksınız. Tabii ki bu raporlamalarda çalıştığınız bankanın faktörü öncülük etmektedir, bazı müşterilerimiz ile bire bir şahit olduğumuz bir gerçek var ki, buda kredi notları ne kadar düşük olursa olsun yinede bir şansınızın bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda devreye kefil, referans, ipotek, rehin, teminat gibi kıyaslamalar kredi konusunda sizler için bir farklılık yaratmakta oldukça etkili olabilmektedir. Hemen findeks kredi risk tablomuzu inceleyerek, kendi risk raporunuz ile karşılaştırma yapıp kredi başvurunuzun ne derece önem görebileceği hakkında bir kıyaslama yapma şansına sahipsiniz.

Kredi notu oranları
Türkiye bankacılık ve finans sektöründe kullanılan bireysel kredi notu 0 ile 1900 değerleri arasında farklılık göstermektedir. ‘0’ en riskli, 1900 ise risk değeri en az olan rakamlardır.
Kredi notu risk tablosu
1- 0-799 En riskli
2- 800-1299 Orta riskli
3- 1300-1499 Az riskli
4- 1500-1699 İyi
5- 1700-1900 Çok iyi

kredinotuoranlari

Yukarıdaki görmüş olduğunuz tablo verilerini almak için bir önceki ”Kredi notu sorgulama” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Hemen kredi notunuzu almak için konumuzda yer alan telekom şirketleri aracılığı ile veya www.findeks.com.tr adresine girip üye olarak anında findeks kredi notunuzu ve detaylı olarak kredi risk raporunuzu alabilirsiniz.

Findeks Kredi notu yükseltme
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir