Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notu nasıl öğrenilir ve neden bu skoru öğrenmemiz gerektiği hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz. Banka müşterileri tarafından artan hizmet başvurusu, şirketleri daha dikkatli araştırma yapmaya sevk etmektedir. Artık insanlar herhangi bir hizmet başvurusu yapmadan önce, danışman şirketlerine müracaat ediyorlar. Danışman şirketler tarafından verilen hizmetlerin pahalı olduğunu düşünenler, Findeks kredi notunu sorguluyor. Bunun sebebi ise, bankaların vermiş olduğu hizmetleri geri alma olasılığını ölçmesi olmaktadır.

KKB banka skoru, bankalar için en önemli referans belgesi olarak belirlenmiş durumdadır. Bu referans belgesi sayesinde, müşterinin beş (5) yıllık bankacılık geçmişi ortaya çıkıyor. Ayrıca güncel limitleri ile birlikte, borçları ortaya çıkmış oluyor. Başvuru yapmadan önce bu belgenin elde edilmesi neredeyse şart olmak üzeredir. Belge üzerinde belirtilen rakamlara yani puanlara göre başvuru değerlendirmeleri kesinlik kazanabilmektedir.

Findeks Skorumu Nasıl Öğrenirim?

Öncelikle kredi notu sorgulama hakkında tüm bilgilerin yer aldığı sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Nitekim, nasıl sorgulama yapmanız gerektiğine dair tüm detayları ”Kredi notu sorgulama” başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz. Nasıl öğrenebileceğimiz konusuna gelecek olursak, öncelikle bu işlemi bir kaç farklı yöntemle elde edebiliriz. Bu yöntemlerin bazılarını maddeler halinde sıralamak istiyoruz.

 • Banka şubelerine giderek,
 • Turkcell SMS hattı sorgulama numarası ile,
 • Avea SMS hattı sorgulama numarası ile,
 • Findeks platformu aracılığıyla,
 • Banka müşteri hizmetleri telefon numaraları ile.

Öncelikle en bilindik yöntem olan ”banka şubelerine giderek sorgulama yapmak” olacaktır. Herhangi bir banka şubesine giderek, bu belgeyi hemen elde edebilirsiniz. Tabii ki bankalar bunun için belli bir ücret talep edebileceklerdir. Dilerseniz tüm bu öğrenim ücretleri hakkında bilgi alabileceğiniz ”kredi notu sorgulama ücretleri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Göz atacağınız sayfamız, tüm fiyatlar hakkında detaylı bilgileri sizlere sunacaktır.

İkinci ve en çok kullanılan yöntemlerden biride ”telefonla öğrenmek” işlemi olacaktır. Kullanmış olduğunuz telefon hattı operatörünün belirlemiş olduğu numaraya kısa mesaj atarak belgeye ulaşabilirsiniz. Belge sizlere yine cep telefonunuz üzerinden ulaşacaktır.

En çok kullanılan yöntem ise, ”Findeks platformu” olmaktadır. www.findeks.com.tr adresine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Findeks iletişim adresleri adresleri sayfamıza giriş yapınız. Sayfamızda şirkete ait tüm iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Dilerseniz mera ettiğiniz diğer soruları aşağıda bulunan yorum yapma özelliği sayesinde sorabilirsiniz. Kredibanka.org ekibi olarak, sizlerin sorularına doğru yanıtlar vermekten mutluluk duyarız. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

2 yorum

 1. Emre

  10 Ocak 2016 at 05:07

  Tesekkurler

 2. furkan

  13 Ocak 2016 at 07:47

  findeks kredi notu öğrenmek paralımı ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.