Findeks Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Findeks kredi notunu hesaplamak isteyenlerin bilmesi gereken tüm bilgiler burada! Findeks veya diğer yetkili firmalar üzerinden “kredi notunu sorgulama” işlemi yaparak, hesaplama bilgilerine ulaşabilirsiniz! Aşağıda verilen detaylı bilgiler faydalı olabilir. Aklınıza takılan herhangi bir kısmı, en altta yer alan yorum kutucuğuna yazabilirsiniz. Uzmanlar tarafından en kısa süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılacaktır.

kredi notum

Kredi Notu Hesaplama Bilgileri

Bankalar ve finans kuruluşlarından herhangi bir bankacılık hizmeti alanların, KKB skoru referans olarak sorgulanır. Bu sorgulamanın ardından çıkan puan durumuna göre, başvuru yapılan banka hizmet vermektedir. Örneğin düşük KKB skoruna sahip bir kişi için bir çok banka, herhangi bir bankacılık hizmeti vermek istemeyebilir. Bu nedenle skor hesaplaması, sürekli olarak takip edilmesi gereken bir belgedir. Peki bu belgeye nasıl sahip olacağınızı biliyor musunuz?

findeks skorum

Banka Skoru Nasıl Hesaplanır?

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) skoru hesaplanırken, dikkat edilmesi gereken bir çok faktör vardır. Bu faktörleri tek tek analiz edebilir, buna göre bir sonuç alınabilir. Puan durumunu belirleyen kuruluş “Kredi Kayıt Bürosu” olmaktadır. Bu skoru sorgulamak istediğiniz an, aşağıdaki adımları uygulayarak, belgeye ulaşabilirsiniz.

banka puanim

Puanımı Nasıl Öğrenirim?

Puan durumunu öğrenmek için bir kaç farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin herhangi bir tanesini kullanarak, “Risk Raporu” belgesine ulaşılabilir. Yöntemler veya seçenekler aşağıda belirtilmiştir.

  • Findeks Platformu

Findeks platformu, bu skoru temin edebileceğiniz en hızlı ve güvenli yöntemlerden biridir. KKB tarafından onaylı ve oldukça hızlı bir işlem yapma özelliği bulunan web sitesidir. Dilerseniz buraya tıklayıp, detayları alabilirsiniz. Ayrıca bu platforma üye olma bilgilerini almak için “üye ol” başlıklı sayfaya göz atabilirsiniz.

kkb skorum

  • Turkcell Telekomünikasyon Şirketi

Turkcell marka telefon hattına sahip herhangi biri, bu belgeye anınsa sahip olabilmektedir. Bu arada hemen bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Telefon şirketleri veya Findeks üzerinden yapılan sorgulama işlemlerin de, farklı ücret taleplerine maruz kalınabilir. Findeks platformu ile herhangi bir Telekomünikasyon şirketinin talep edeceği işlem ücretleri, farklılık gösterebilir. Bu durumun bizimle hiç bir alakasının olmadığını vurgulamak istiyoruz!

Sorgulama Fiyat Listesi

  • Türk Telekom (AVEA) Telekomünikasyon

Eski AVEA, yeni Türk Telekom hat sahipleri, sahip oldukları hat üzerinden sorgulama yapabilir. Hat sahipleri, tek bir SMS göndererek anında puanını öğrenebilmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz linki kullanarak, Türk Telekom hat sahiplerinin, sorgulama ücreti olarak ne kadar ödediklerini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bu hizmet bedelini, Türk Telekom müşteri hizmetleri, herhangi bir şubesi veya sorgulama yapılabilen tüm noktalarından öğrenebilirsiniz.

banka notum

  • Banka Şubeleri

Risk raporu temin eden herhangi bir banka şubesine giderek, bu belgeyi ortalama 5 dakika içerisinde alabilirsiniz. Bu belgeyi almak için ödemeniz gereken işlem tutarı, banka ismine göre farklılık gösterebilir. Bu durumu sorgulama yapmadan önce mutlaka sormanız gerekmektedir. Çok yüksek bir ücret talebi duyulmamış olsa da, siz yinede teyit etmek amaçlı sorabilirsiniz. Şubede sıra beklemek yerine, bankaların mobil uygulamaları, internet bankacılığı sayfaları veya diğer sorgulama noktaları üzerinden alınması mantıklı olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.