Findeks İletişim Adresleri

Findeks İletişim Adresleri

Kredi notunu öğrenmek isteyen birçok kişi, Findeks İletişim Adresleri konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Yazımızın detayında kurumun iletişim adresi bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi, kurum hakkında detaylı bilgi sahibi’de olabileceksiniz.

Bankalar için kredi ve kredi kartı alımları esnasında ilk bakılan referans bilgisi Kredi Notu olmaktadır. Bu not bilgisi Kredi Kayıt Bürosu tarafından muhafaza edilen, kredili ürünlerin kullanımı esnasında bankanın T.C. kimlik numarası bilgisiyle banka tarafından sorgulama yapılan bir puanlama sistemidir. Uzunca bir zaman dilimi boyunca sadece bankaların ulaşabildiği bu bilgiye, artık bireysel ve kurumsal kullanıcılar da kolayca ulaşabilmektedirler. Dokuz bankanın katkısı ve Kredi Kayıt Bürosunun çalışmalarıyla kurulan Findeks sistemiyle, tüm finansal verilere kolayca ulaşmanız mümkündür. Sistem cüzi bir ücret karşılığında, finansal geçmişiniz hakkında detaylı raporları bireysel ve kurumsal baz da sunabilmektedir.

Findeks İletişim Adresleri

Findeks İletişim Adresleri

Nasıl Üye Olunur?

Finansal geçmişiniz hakkında detaylı raporlara ulaşabileceğiniz Findeks sistemi, üyelik usulüyle çalışan bir İnternet sitesidir. Bu site sayesinde kolayca erişim olanağı bulacağınız bu sistemle, tüm kredibiliteniz hakkında detaylı bilgilere ve raporlara ulaşabilirsiniz. Sisteme bireysel ve kurumsal kullanıcılar, farklı yöntemleri kullanarak üye olmaktadırlar.

 • Bireysel üyelik işlemi için site üzerindeki form doldurulup onaylanır, güvenlik sorusu seçilir, kaydedilen cep telefonu numaralarından aktif olan seçilir, telefona gelen tek kullanımlık şifre onay ekranına girilir, parola ve güvenlik resminin belirlenmesinin ardından parola ile sisteme giriş gerçekleştirilir.
 • Kurumsal üyelik işlemi için, üyelik formu doldurulup onaylanır. Başvuru formunun ve sözleşmenin bir çıktısı alınarak bankaya veya ticaret odasına gidilip başvuru sonlandırılır. Başvuru onayının gelmesinin ardından parola ve güvenlik resmi belirlenerek, sisteme giriş yapılır. Her konuda olduğu gibi, bu platforma üye olurken de lütfen sözleşme şartlarını gözden geçiriniz. Daha sonraları bu platform hakkında aklınızda herhangi bir soru işaret kalmamış olur.

İletişim Adresi

 • Findeks iletişimi için yetkili olan firma Kredi Kayıt Bürosu olmaktadır. Bu sisteme ulaşabilmek için kurumun resmi İnternet sitesine girmeniz yeterli olacaktır.
 • Findeks iletişim merkezi için 444 4 552 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
 • Mail yolu ile platforma ulaşabilmek için site üzerinde yer alan e-posta adreslerinden mail gönderebilirsiniz.
 • Merkez adresi KKB ”Kredi Kayıt Bürosusu” adresi olmaktadır.
 • KKB adresi; Barbaros Mahallesi, Ardıç Sokak, Varyap Meridian F Blok, Ataşehir / İstanbul olmaktadır.
 • Sistemin denetim mercii ise ”Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu” olmaktadır.
 • Findeks İletişim Adresleri

  Findeks İletişim Adresleri

Tüm bunların yanı sıra, site üzerinde sıkça sorulan sorular bölümünden merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca bu konular hakkında merak ettiğiniz her türlü soruyu lütfen bizimle paylaşınız. Aşağıda bulunan yorum kutucuğuna, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.