Finansbank Kredi Kartı Faizleri

Günümüzün en önemli finansal kaynakları arasında bulunan kredi kartları, artık herkesin cebi veya cüzdanında yer almaktadır. Gerek nakit gereksinimlerini karşılamak, gerekse taksitli alışveriş yapabilme imkanı sağlaması adına kredi kartları avantajlı bir araçtır. Türkiye genelinde bulunan yüzlerce şubesiyle tüketicilerin bankacılık ihtiyaçlarına çözüm getiren Finansbank, çeşitli limit ve özelliklerde kredi kartlarıyla nakit ihtiyacınız olduğu zamanlarda imdadınıza koşuyor. Finansbank Kredi kartı faizleri oldukça dikkat çekici, fakat bir kaç özelliği gözden kaçmıyor.

Finansbank Kredi Kartı Faizleri

Kredi kartı kullananlar, aylık olarak yaptıkları harcamaları ödemekle yükümlüdür. Her ay belirlenen hesap kesim tarihi sonrası, bu dönem borcunu ödemeniz gereklidir. Dönem borcunun tamamını ödeyemediğiniz durumlarda asgari borç ödeme tutarı mutlaka ödenmelidir. Bu borçların ödenmemesi halinde borcunuza kredi kartı faizi işletilmektedir. Finansbank kredi kartları için işletilen faizleri aşağıda bulabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları ve Ücretler

Hesap kesim tarihinde gelen dönem borcunuzu ödememiş olmanız halinde akdi faiz işletilmektedir. Dönem borcunuzun bir kısmını ödemediğiniz takdirde, kalan kısmı için aynı şekilde bu faiz uygulanır. Finansbank kredi kartları için %1.84 oranında akdi faiz uygulamaktadır. Dolar olarak ise %1.47 oranında akdi faiz işletilir.

Asgari borcunuzu ödemediğiniz takdirde işletilecek faiz oranı daha yüksek olacaktır. Böyle durumlarda gecikme faizi uygulanır.

  • Finansbank kredi kartları için gecikme faizi %2.34’tür.
  • Dolar için ise %1.97 oranında faiz uygulanır.
  • Nakit avans çekimleri için ise %1.84 oranında faiz işletilmektedir.

Nakit avanslarda faiz oranı çekilen günden ödenen güne kadar işletilmektedir. Ayrıca nakit avans işlemlerinde nakit para çekim ücreti alınmaktadır. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki, bu ücretler bankalara göre değişiklik göstermektedir. Finansbank şubelerinden yapacağınız nakit avans çekimlerinde %3.5 + 8 TL, diğer bankalardan yapacağınız çekimlerde ise %3.5 + 12 TL ücret alınmaktadır. Yurt dışından yapacağınız nakit avans çekim işlemlerinde ise %3.5 + 12 TL ücret alınmaktadır. Kredi kartları için yıllık aidat ücreti alınmaktadır. Cardfinans isimli QNB Finansbank kredi kartı ürünü farklı alternatifler ile müşterilere sunulmaktadır. Kartın türüne göre aidat ücreti yıllık 25 TL ila 100 TL arasında değişmektedir.

Finansbank kredi kartlarınızın ödemelerini düzenli yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi ürünleri kullanacağınız da, bu notun kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına etkisi olmaktadır. Aksi durumda ise düzensiz yapılan ödemeler kredi notunu düşürmektedir. Findeks kredi notunu sorgulamak için ana sayfamıza göz atınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.