Finansbank Çeyiz Hesabı Açmak

Finansbank Çeyiz Hesabı Açmak

Finansbank Çeyiz hesabı açmak aylık ya da üç aylık düzenli ödemeler sonucu belirli bir süre sonra, üzerine devlet katkısı da ilave edilerek geri alınır. Evlilik döneminde her hangi bir ekonomik kriz oluşmasının önüne geçmek amacı ile hazırlanmış bu uygulama, evlenmek isteyen genç çiftler için oldukça yararlı bir uygulamadır.

Ceyiz-hesabi-finansbankFinansbank Çeyiz Hesap

Çeyiz hesabına sahip olmak için, size en yakın Finansbank şubesine giderek katılımcı olabilirsiniz. Çeyiz hesabı şartları hakkında kısa bir bilgi sahibi olduktan sonra, şartlar engel teşkil etmiyorsa hemen bir çeyiz hesabı açabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve yirmi yedi (27) yaş altında olan herkes bu uygulamadan yararlanma şansına sahip olabilir. Ayrıca bu uygulamadan on sekiz (18) yaş altında olan gençler ise; velileri ya da vasisi aracılığı ile açılan hesapla yararlanma şansına sahiptir.

Finansbank Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

En yakın Finansbank şubesine giderek çeyiz hesabı açma şansına sahip olabilirsiniz. Finansbank çeyiz hesabı en geç yirmi dört (24) yaşında açılması gerekiyor. Aylık ödeme yapma şansına sahip olunmasının yanı sıra, üç (3) aylık düzenli ödeme seçeneğine var. Üç aylık düzenli ödeme yapmak isteyenler en az üç yüz (300) lira ödeme yapmaları gerekirken, aylık ödeme yapanlar ayda yüz (100) TL. Ödeme yapmaları gerekmektedir. Üç (3) yıl gibi bir süre zarfı boyunca kesintisiz ödeme yapılması gerekiyor. Aylık ödeme yapanlar yıl boyunca en fazla bir (1) kere gecikme yapma şansına sahiptir. Üç (3) aylık düzenli ödeme seçeneğinden yararlanan katılımcılar ise, bir yıl boyunca en fazla bir (1) defa gecikme yapma imkanına sahip olacaktır. Bu gecikme sürelerini aşan bir katılımcı, paket sonunda devlet katkısı alamayacak. Örneğin aylık düzenli ödeme yapan bir katılımcı, 4 ya da daha fazla ay ödeme gerçekleştirmez ise, devlet desteği alamayacak.

Finansbank-ceyiz-hesabi-acmakYukarıda bahsetmiş olduğumuz “Finansbank Çeyiz Hesabı Açmak” başlıklı yazımızı, tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayımladık. Bu konu hakkında yapacağınız her türlü görüş ve önerileriniz bizim için oldukça önemlidir. Devlet destekli çeyiz hesabı ya da çeyiz hesabı şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.